Mnoho rodin má Německo jednomyslně spojeno s levnými nákupy, při kterých výrazně ušetří. Zkuste ale myslet na vaši peněženku i při cestách za památkami a kulturou. Podívejte se na krátký přehled, které atrakce jsou zdarma k navštívení a co zajímavého je v současné době u Němců na programu.
Sdílej článek
Německé technické muzeum, Berlín
Máte doma příznivce starých automobilů, letadel a techniky vůbec? Právě pro ně je určeno muzeum technologie v Berlíně. Vraťte se do dob starých vynálezů a experimentů v tomto rozsáhlém muzeu, které pro své expozice využívá i prostor zrušeného nákladového nádraží. Každý den kromě pondělí, kdy je muzeum uzavřeno, mají děti do 18 let od 15:00 vstup zdarma.
A když už budete v Berlíně, jděte si prohlédnout i dominantu metropole Nikolaikirche, kam je vstup každou první středu v měsíci rovněž zdarma. V tento den je i mnoho muzeí v metropoli zpřístupněno bezplatně.
Muzeum Člověk a příroda, Mnichov
Toto pozoruhodné muzeum se nachází v prostorách zámku Nymphenburg v Mnichově. Můžete si prohlédnout mnoho exponátů z naší planety a dozvědět se vše o tom, jak funguje lidské tělo či jak vznikl tento svět. Vstupné pro děti do 18 let je za symbolickou cenu 1 euro. Vstupné nemusíte platit ani v mnichovském Paleontologickém a geologickém muzeu. V Mnichově myslí i na děti, kterým se blíží jejich narozeniny. Do některých aquaparků tak mají v tomto období taktéž vstup zdarma.
Co se děje v Německu?
Berlínský mezinárodní festival
Ve dnech 9.–19. 2. 2017 můžete být v Berlíně svědkem klání o uznávaného Zlatého medvěda – sošku, kterou jsou oceňováni lidé z filmové branže na mezinárodním filmovém festivalu s účastí slavných hvězd. Berlinale je jeden z nejprestižnějších světových filmových festivalů a letos se v metropoli odehraje jeho již 67. ročník. Hlavní část festivalu se odehrává v paláci Berlinale v centru Berlína.
Masopust
Tradice a zvyky jsou v Německu silně dodržovány. Únor je pro celou zemi ve znamení masopustních svátků, německy Fasching nebo Fastnacht. Letos připadnou na poslední únorové dny (23.–28. 2.). Po tuto dobu se ve městech pořádají masopustní (karnevalové) průvody a bujaré oslavy, během kterých se hlavně hodně a dobře jí a pije. Během těchto oslav se drží i tzv. antipůst. Nejhezčí průvody bývají v oblasti Porýní u Kolína nad Rýnem a v Bavorsku, ale slaví se po celé zemi.