Další tipy na prázdninové výletování po stopách Hodinářova učně.
Sdílej článek
Hodinářův učeň slibuje výpravnou podívanou pro celou rodinu, pyšní se výraznými kostýmy a vznikal na mnoha místech Česka. Tou nejlepší filmovou architekturou jsou totiž skutečná místa, jejich historii a atmosféru nic nenahradí.
Hodinářův učeň se může stát i návodem na prázdninové výlety. Kdo se vydá po stopách hlavního hrdiny Urbana a jeho cesty světem za kouzelnými hodinkami, může leccos poznat a leccos se dozvědět.
Cuknštejn
Tvrz Cuknštejn nedaleko Nových Hradů v jižních Čechách je místo, kde na hodinářova učně Urbana čeká první a hodně nelehký úkol. A protože jsme v pohádce, hlavní hrdina přijde ke starobylé tvrzi, vkročí do dveří Hostince u kukaček…
…a ocitne se v Roudnici nad Labem
Právě zde natáčel Miroslav Krobot svoji v roli hostinského, jehož hospodu trápí zlá kletba.
Uherčice
Pokud jste někdy byli v zámku v Uherčicích nedaleko Znojma, ve filmu ho hned poznáte. Původní tvrz tu už v polovině 16. století přestavěli na zámek v renesančním stylu. Ve filmu představuje zahradu domu hodináře, kde jeho dcera Laura a jeho učeň Urban vyrůstají.
Doksany
Klášter v Doksanech, založený už ve 12. století, poskytl svou krásu pro několik různých scén, například pro několik místností domu mistra hodináře, jeho ženy a dcery Laury.
Kokořínský důl
Skalní města v hlubokých lesích na Kokořínsku jsou tajemná a někdy až pohádkově strašidelná. Právě tady ve skalním bludišti se Urban zaplete do falešných slibů a plánů zlé sudičky.
Sloní kameny
Bílé kameny v Lužických horách jsou známé jako Sloní kameny nebo Sloní skály. Mají nápadně bílou barvu a oblé tvary a zdálky mohou připomínat stádo odpočívajících slonů.
_tip_