Dětská rádia na Pigy.cz

Chci tě slyšet – Soutěž pro mladé hudební talenty

Tipy, nápady, soutěže a recepty pro chytré děti
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Jsou vaše děti hudebně nadané? Zpívají nebo hrají na hudební nástroj? Pak je neváhejte přihlásit do Chci tě slyšet – výzvy profesionálních muzikantů pro malé hudební talenty. Pigy vás chce slyšet!

Sdílej článek

Tipy, nápady, soutěže a recepty pro chytré děti
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Přihlašování do soutěže Chci tě slyšet pro všechny hudebně nadané žáky základních škol a nižších stupňů víceletých gymnázií ve věku ZŠ startuje již 1.5. 2021. Významní profesionální umělci různých hudebních oborů vyzývají všechny děti ve věku ZŠ z celé ČR, které se věnují zpěvu nebo hře na hudební nástroj, aby si s nimi zahráli a zazpívali. Až do 31.5.2021 se do soutěže na této stránce mohou přihlásit žáci ZUŠ, soukromých hudebních kroužků, ale i talentovaní samouci.

Vím, že děti, které milují hudbu, jako já a moji kolegové, nyní nemají možnost předvést, na čem pilně pracují, nemají možnost koncertovat, rozdávat radost a možná i trochu pochybují, zda jejich talent, um a snaha někoho zajímá. Velmi nám všem záleží na tom, aby vyrostla nová silná generace skvělých zpěváků a hudebníků. Zapojte se a soutěžte s námi!“, říká autorka soutěže, zpěvačka a pedagožka, Radka Fišarová. Pigy podporuje dětské hudební talenty, proto se s radostí stal mediálním partnerem soutěže.

Patrony soutěže jsou výrazné umělecké osobnosti – zpěvačka a herečka Monika Absolonová, klavírista a hudební skladatel Petr Malásek, houslový virtuos Pavel Šporcl a herec Jan Cina.

 

„Nemusíte zvítězit, důležité je zúčastnit se. Zpěv je o vnitřní radosti z toho, že můžete zpívat, tak ať vás tato radost nikdy neopustí.“  Monika Absolonová, zpěvačka, herečka
„Slyšet dobré slovo je povzbuzující. Slyšet dobrou hudbu je nabíjející. Bez hudby, zpěvu, tance a divadla – zkrátka bez umění,  by náš život nebyl úplný. Tak si připravte vaše umělecké zbraně, protože já vás chci slyšet!!!“ Jan Cina, herec

„Říká se – co se v mládí naučíš… myslím, že u hudby to platí dvojnásob. Člověk, který vyrůstá s něčím tak důležitým, jako je hudba, je pak celý život šťastnější. Muzika je totiž nejlepší kamarád, který nás nikdy nezklame!“ Petr Malásek, klavírista a skladatel
„Po takřka celém roce, ve kterém se děti učily hudbě online, jsou pro mne ti, kteří vydrželi, hrdinové. Tato soutěž a přehlídka je jejich oslavou.“ Pavel Šporcl, houslový virtuos

Předsedou osmičlenné poroty, která bude vybírat finalisty na základě zaslaných videonahrávek, je klarinetista a pedagog Jiří Javůrek. Dále v porotě zasednou violoncellistka a pedagožka Terezie Vodička Kovalová, klavírní virtuos, dirigent a pedagog Lukáš Klánský, populární zpěvák Josef Vágner, jazzový a klasický kytarista a pedagog Miroslav Linka,  bicistka a pedagožka Junko Honda, operní zpěvačka a pedagožka Soňa Godarská a v neposlední řadě i samotná autorka soutěže, zpěvačka Radka Fišarová.

Výherci soutěže budou vybráni ze čtyř základních kategorií: zpěv (žáci 1. stupně), hra na nástroj (žáci 1. stupně), zpěv (žáci 2.stupně), hra na nástroj (žáci 2. stupně), a dále z vedlejších kategorií: volba Patronů, volba diváků (výherce bude vybrán na základě SMS soutěže) a svou vlastní kategorii vyhlašuje i Pigy! Pokud máte doma malého nadaného zpěváka, neváhejte ho do soutěže Chci tě slyšet přihlásit. Vítěz této kategorie se stane jednou z tváří Pigy a bude si moci zazpívat si na rádiu Pigy nebo vystupovat na Pigyádách a řadě dalších akcí pro děti a dospělé. Pigy a Lily už se moc těší na vaše nahrávky!

I další výherci se mohou těšit na hodnotné ceny – nahrání společné rádiové písně, konzultace s patrony, angažmá v Pigy stáji s možností vystupovat na akcích, sólo píseň s možností nasazení do Pigy rádia, předplatné časopisu ABC a mnoho dalšího!

Finále soutěže proběhne 21.6.2021, v jehož rámci budou vyhlášeni i vítězové všech soutěžních kategorií.

Více informací, přihlašovací formulář i podmínky soutěže najdete zde.

Chceme vás slyšet!

Partnerem soutěže je M&M reality.

Společnost M&M reality je největší a nejdůvěryhodnější česká realitní kancelář a v roce 2021 přišla s revolucí v prodeji nemovitostí, TV online aukcemi na www.prodejzanejvic.cz

Napište nám

Máte zajímavý recept? Tip na akci? Náměty, které by Pigymámu zajímaly? Napište nám je! A můžete se stát redaktorkou Pigymámy!

  [recaptcha id:contactRecaptcha]

  Sdílej článek

  Povězte nám svůj názor