Čtěte si! Ptejte se při tom na různé otázky typu: „A co si myslíš, že se stalo potom?“ „Co by si udělal/a ty?“ „Proč myslíš, že to uděl/a?“ „Proč se ti líbí tato knížka?“
Sdílej článek
1. Čtěte si
A to co nejvíce. Ptejte se při tom na různé otázky typu: „A co si myslíš, že se stalo potom?“ „Co by si udělal/a ty?“ „Proč myslíš, že to uděl/a?“ „Proč se ti líbí tato knížka?“
2. Napište jméno svého dítěte na papír
Napište na papír jméno svého dítěte velkými písmeny a nechte, ať je vymaluje. Trénujte společně tak, aby si dítě lépe vizuálně zapamatovalo své jméno.
3. Hrajte si
Nejlepší je, když si může dítě hrát se svými vrstevníky. Pokud nemáte žádnou kamarádku s podobně starými dětmi, zkuste nějaké mateřské centrum ve vašem okolí.
4. Kreslete si
Trénujte společně kreslení rovných čar a základních geometrických tvarů.
5. Stříhejte
Ve školce děti stále něco tvoří. Pořiďte vašemu dítěti dětské nůžky a trénujte stříhání na papíru, čtvrtce nebo kartonu z krabice. U této aktivity je důležité, aby bylo vaše dítě pod dohledem dospělé osoby.
6. Dvojité pokyny
Připravte své dítě na to, že ve školce bude muset poslouchat pokyny paní učitelky. Trénovat můžete nejlépe pomocí tzv. dvojitých pokynů, jako je např. „Nazuj si, prosím, boty a zapni si kabát.“
7. Počítejte
Učit se počítat můžete kdekoliv. Od počítání piškotů ke svačině po počítání kytiček na louce. Pokud bude nepříznivé počasí, najdete pomocníky k počítání i doma nebo na internetu.
8. Skládejte puzzle
Skládání puzzle trénuje nejen motorické dovednosti, ale také prostorovou představivost vašeho dítěte.
9. Zpívejte si a povídejte si básničky
Nejen, že se pobavíte, ale básničky bezvadně trénují paměť vašeho dítěte.
Vytipovali jsme pro vás jednoduché básničky pro předškoláky.
10. Hýbejte se
Trénujte pohybové schopnosti pomocí rozmanitých aktivit – od zimního sáňkování, přes přeskakování překážek venku v parku, lezení na skluzavky na hřišti, ježdění na odrážedle atd.