Dětská rádia na Pigy.cz

10 knih pro společné chvíle

Tipy, nápady, soutěže a recepty pro chytré děti
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Když děti pálí oči z obrazovek, v lepším případě ze slunce venku, nastal čas pro aktivní odpočinek.
Protože kdy jindy, když ne teď.
Protože společné čtení je jedna z nejcennějších investic.
Protože číst si spolu znamená být si blízko a mít společné téma.

Sdílej článek

Tipy, nápady, soutěže a recepty pro chytré děti
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Karanténa je v plném proudu, všechny hračky obehrané, kanape proležená, zahrada odplevelená do posledního plevelíčku, kuchyň vymalovaná… a zase se ozve ta nejobávanější věta: „Mamí, a co budeme dělat teď?“ Pokud i pro vás jsou otázky podobného typu noční můra, máme tu pro vás výběr dětských knížek z posledních let, protože odpověď „Budeme si číst, broučku, mám tu pro tebe takovou krásnou novou knížku“ zklame málokoho.

1/ Kde je pan Sova? – Ingela P. Arrhenius /0–2 roky/

Pro nejmenší čtenáře. Plstěná okénka schovávají roztomilá zvířátka. Na poslední stránce se ukáže zvířátko nejroztomilejší – sám čtenář, čeká tam totiž zrcátko. Knížka má více variant a všechny stojí za to (Kde je pan pejsek?, Kde je paní slepice?). Obě mé děti je v podstatě láskou snědly.

2/ Kalamajka mik mik mik – Ester Nemjó /od 1 roku/

Překrásně a hravě ilustrované leporelo plné nejoblíbenějších českých říkanek, básniček a písniček. Řekla bych, že tahle knížka by neměla chybět v žádné rodině s malými dětmi. U nás se těší tak veliké oblibě, že máme už dvě. Vejde se do tašky a vyhrajete si s ní pěkně dlouho, ilustrace jsou totiž nejen milé, ale i chytré.

3/ Pošťák Myšák doručuje – Marianne Dubucová /od 2 let/

Kouzelný a fantastický svět ve všech jeho rovinách – pod zemí, na zemi, ve větvích či ve vodě. V pondělí ráno ho pošťák Myšák musí celý obejít a vložit balíčky do schránek a kam se dá. Obchází celý svůj rajón. Nahlížíme spolu s ním pod pokličku nejroztodivnějších domácností. Knížka patří mezi ty, jež baví všechny věkové kategorie a která vás neomrzí. Pokaždé totiž objevíte další dosud nepoznaný detail…

4/ Celý svět v obrázcích – Tom Schamp /od 3 let/

Zábavný slovník pro děti i dospělé. Žádný jiný se mu nevyrovná. Každá stránka by vydala za samostatnou knihu. Hledejte, pojmenovávejte, poznávejte, nechte se uchvátit…

5/ Kůzlátka (Pohádka o kůzlátkách, ale poslušných/neposlušných) /od 3 let/

Dvě pohádky v jedné knížce, ta první je převyprávěná klasická pohádka, v té druhé se dozvíme, co se stane, když kůzlátka neotevřou a vlk si musí najít „jinou práci“. Zábavné, poučné, bezvadně ilustrované, plné písniček, z kterých při troše hudební odvahy uděláte rodinné hity na pár sezon.

6/ Příběh ukrytý v notách (Čtvero ročních období v jediném dni nebo Spící krasavice) /od 4 let/

Ať už vyberete Vivaldiho hudbu a romantický příběh jednoho roku nebo klasickou pohádku O spící krasavici zhudebněnou Čajkovským, nebudete litovat. Krásná hudba, líbivé ilustrace a nanejvýše dva odstavce na stránku ponechávají dost prostoru fantazii, rozvířené poslechem krátkých ukázek věčné klasiky. A mimo to jde o krásnou alternativu k nekonečně vyhrávajícím elektronickým hračkám. Tahle hudba se sice zaryje, ale neomrzí.

7 + 8/ Včely + Stromy – Piotr Socha, Wojciech Grajkowski /od 5 let/

Dva úchvatné bestsellery. Opět z rodu těch, které budou milovat vaše děti stejně jako vy a které vám v knihovně můžou zůstat, i když děti vyrostou… Zábavné, moderní, nápadité, plné neznámých souvislostí.

9/ Obejmi mě, prosím – Przemysław Wechterowicz, Emilia Dziubaková /od 3 let/

Medvědí táta a jeho synek se rozhodnou, že si udělají báječný den… Příběh o tom, jak je důležité objetí. Ilustrace známe třeba z oblíbené knihy Rok v lese. Důležitá knížka, která vás přiměje se objímat víc než dřív. Milá, něžná.

10/ Cesta na svět – Jana H. Hoffstädter /od 5 let/

Kniha citlivě, ale pravdivě nabízí odpovědi na věčné dětské otázky, které nás často uvádějí do rozpaků. Jak děti přišly na svět, co je sex, jak probíhá dospívání apod. Vše je zabalené do příběhu předškolního kluka, který se těší na narození sestry. Knihu zdobí povedené ilustrace.

 

 

 

Napište nám

Máte zajímavý recept? Tip na akci? Náměty, které by Pigymámu zajímaly? Napište nám je! A můžete se stát redaktorkou Pigymámy!

  [recaptcha id:contactRecaptcha]

  Sdílej článek

  Povězte nám svůj názor