Bydlí-li vaše babička na druhé straně republiky, je ještě zaměstnána, nebo není už k dispozici, nevěšte hlavu. Moderní je pronajmout si nevlastní babičku.
Sdílej článek
Je spolehlivější najmout si na hlídání vašeho děťátka mladou a mnohdy nezkušenou au-pair slečnu, nebo zralou ženu babičku, která má radost z dětského smíchu a navíc se nebojí i výpomoci v domácnosti?
Babička Vám ráda pohlídá děti, uvaří jim večeři, dojde s nimi na pískoviště nebo napíše domácí úkoly.
Moderní doba si žádá moderní přístup k rodině. Pokud potřebujete pohlídat dítě, pomoci s jeho učením, přidat trochu té dospělácké lásky a prarodiče nejsou po ruce, vyzkoušejte babičku k pronájmu. Babička Vám ráda pohlídá děti, uvaří jim večeři, dojde s nimi na pískoviště nebo napíše domácí úkoly. Zkrátka vše, co pořádná babička se svými vnoučaty ráda dělá. Pokud má ještě navíc dědečka, který se programu rád zúčastní, je to výhoda k nezaplacení.
Zruinuje najatá babička rodinný rozpočet?
Ani náhodou, program je určen k výpomoci v rodinách s dětmi do 15 let věku, nikoliv k vysátí peněženky. Babička stojí v průměru 50 Kč na hodinu a můžete si s ní dohodnout denní program, kdy a kde hlídat, vyzvedávat ze školky, jak pomáhat s jejich výchovou apod. Na všem se dá domluvit. Nejdůležitější je, aby si s rodinou shodli a vyhověli si. Pokud Vám pronajatá babička nesedne, můžete ji vyměnit. Důležité je, aby z ní měly děti radost, cítili se v její přitomnosti dobře a nebály se jí, jako cizí osoby.
Trojlístek
Náhradní babičku si můžete pořídit např. ve službě Trojlístek, organizaci sloužící ke sblížení tří generací.
Co na to říkáte, využili byste jejich služeb v případě potřeby?
Článek je součástí projektu Pro Fair Play.
Projekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů.