Dětská rádia na Pigy.cz

Deset českých autorek, které si letos nezapomeňte zabalit na pláž

Tipy, nápady, soutěže a recepty pro chytré děti
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

V dnešním článku naleznou inspiraci všechny milovnice románů, spletitých příběhů, dávných tajemství i historie. Ať už se totiž letos chystáte trávit dovolenou kdekoliv, určitě si do kufru plánujete přibalit knihu pro dlouhé letní večery. A pokud nevíte, po které v knihkupectví zrovna sáhnout, zkuste některou ze současných českých autorek z našeho seznamu.

Sdílej článek

Tipy, nápady, soutěže a recepty pro chytré děti
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

1/ Alena Mornštajnová

Jedna z nejprodávanějších autorek současnosti má na kontě hned několik skvělých knih. Za sebe doporučuji jednoznačně román s názvem Hana, který se odehrává za 2. světové války. Skvělé jsou ale i další její knihy – Tiché roky, Listopád, Slepá mapa, Hotýlek a nejnovější román Les v domě, který nedávno rozpoutal vášnivé diskuse kvůli obvinění české výtvarnice Toy Box, která nařkla Mornštajnovou, že se námětem pro knihu inspirovala jejím životním příběhem (doporučuji si případný spor vyhledat až po přečtení, obsahuje totiž dost spoilerů).

2/ Radka Třeštíková

Pravděpodobně nejznámější českou autorku bestsellerů současnosti asi nemusím dlouze představovat. Její knihy jsou čtivé, vtipné a detailně promyšlené. Nejnovější román Kde jsi, když nejsi sice vyvolal vlnu negativních (ale i pozitivních) recenzí, nicméně s úspěchem vždy přichází i kritika. Pokud se rozhodnete dát Radce šanci, zkuste začít od jejích prvotin – Dobře mi tak, To prší moře, Bábovky, Osm a Veselí. Další romány Tajemství, Foukneš do pěny a zmiňovanou novinku si nechte až na konec.

3/ Kateřina Pantovič

Méně známá autorka vyniká svým vtipem a vedle knih pro děti napsala již dva romány, které stojí za přečtení – Kdo se postará o Annu a Josefíně všichni lžou.

4/ Petra Soukupová

Další populární autorka románů, která se věnuje i dětské tvorbě napsala například Nejlepší pro všechny, Pod sněhem, Věci, na které nastal čas, K moři či nejnovější román Nikdo není sám. Její povídky najdete i v několika sbornících, které také nezklamou. Ať sáhnete po kterékoliv knize od Soukupové, nikdy to nebude vedle.

5/ Petra Dvořáková

Oceňovaná autorka bestsellerů, která nabízí opět mnoho skvělých románů vás nezklame. Knihy Dědina či Vrány patří mezi její nejlepší díla.

6/ Viktorie Hanišová

Méně známá autorka románů, která vás mile překvapí. Její nejlépe hodnocený román Houbařka rozhodně stojí za přečtení, a nejen ten! Doporučuji i knihy Neděle odpoledne či Anežka.

7/ Karin Lednická

Autorka s pozoruhodným životopisem se proslavila svou prvotinou Šikmý kostel, která zvítězila anketu Kniha roku a získala řadu dalších ocenění. Za druhý díl této zamýšlené trilogie Šikmý kostel 2 pak dostala Cenu za svobodu, demokracii a lidská práva od ÚSTR za mimořádný přínos k reflexi novodobých dějin. Tato díla doporučuji nejen milovníkům historie.

8/ Kateřina Tučková

Historii se ve své tvorbě věnuje i tato oceňovaná autorka románů, která se proslavila především svými knihami Žítkovské bohyně a Bílá voda. Témata a zpracování nemusí sednout každému, ale za zkoušku určitě stojí.

9/ Hana Androniková

I tato autorka získala řadu prestižních literárních oceněních a to především za své romány Zvuk slunečních hodin a Nebe nemá dno. V jejích knihách naleznete emotivní příběhy a silné myšlenky, které pojí krásná práce se slovy.

10/ Hana Marie Körnerová

Spisovatelka Hana Martinková, která píše pod pseudonymem Hana Marie Körnerová patří k méně známým českým autorkám románů. Mezi její nejlepší díla patří Pán hor. Jedná se o historicko-dobrodružný příběh zasazený do prostředí francouzského šlechtického dvora 18. a 19. století. Další její romány jsou Prosím vás, sestřičko, Heřmánkové údolí (skutečný příběh z poválečného Československa) a Andělská tvář (dobový thriller, který posloužil jako předloha pro stejnojmenný film Zdeňka Trošky).

Napište nám

Máte zajímavý recept? Tip na akci? Náměty, které by Pigymámu zajímaly? Napište nám je! A můžete se stát redaktorkou Pigymámy!

  [recaptcha id:contactRecaptcha]

  Sdílej článek

  Povězte nám svůj názor