Dětská rádia na Pigy.cz

Do galerie s dvouleťákem? Rozhodně!

Tipy, nápady, soutěže a recepty pro chytré děti
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Co s volným dnem?
Volný víkendový den. Dvě ženy a tři děti ve věku 2-5 let. Herničky už jsou nuda, v zoo nám bude zima, na hřišti taky, na hory jede každý. Kamarádka už měsíc mluví o výstavě v Gask(u) v Kutné Hoře. Nejdřív jsem ji nebrala vážně. Jako s dvouleťákem do galerie? Jenže nápady nebyly, kamarádka měla moji důvěru, a tak jsme vyrazily.

Sdílej článek

Tipy, nápady, soutěže a recepty pro chytré děti
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Prostor, který děti nadchne

Kutná Hora mě dostala hned po příjezdu. Má zvláštní atmosféru. GASK – Galerie Středočeského kraje je druhou největší v České republice a najdete ji v bývalé jezuitské koleji. Úchvatná barokní budova překvapí svými rozsáhlými moderními prostory a zaujme nejen vás, ale i vaše děti.

Jiří Trnka – V zahradách imaginace

Výstava J. Trnka – V zahradách imaginace je věnována výročí 50 let úmrtí Jiřího Trnky, významného výtvarníka, loutkáře a tvůrce animovaných filmů pro děti. Mou ambicí není popsat obsah a význam výstavy, která v sobě odráží rozsáhlé Trnkovo dílo. Celá výstava je unikátním multimediálním, audiovizuálním a interaktivním zážitkem. Zabaví děti i dospělé na dlouhé hodiny.

Prostor výstavy Prohlídka Trnkovým dílem je opravdu skvostně připravena. Na své si přijde každý. Filmy, pohádky, ukázky, zákoutí s projektory, loutky, knihy, malby…dětská očka neví, kam koukat dřív, kde mají zastavit svůj zrak. Můj dvouleťák Pavlík měl tedy na začátku výstavy trošku problém s místnostmi, ve kterých se promítalo a bylo šero. Dokonce to vypadalo, že hned po prvních minutách vezmeme do zaječích. Kdo uteče ale nevyhraje ? a po prvních seznamovacích chvílích jsme se přesunuli do druhé části. Ta je inspirována knihou Zahrada a de facto je rájem dětského světa. Děti se přenesou do pohádek a příběhů plných dobrodružství, napětí, kouzel, interaktivních her. Vyzkouší si střílení míčky na netopýry a kocoura, bludiště, klouzačky, tříkolky nebo štěkafon.

Dospěláci udiveně koukají na své potomky a přemýšlí, kdy naposledy je viděli takhle šťastné.

Tak trochu jiná herna

Ano, přiznám se vám, že představa dne v galerii mi byla cizí a měly jsme s kamarádkou řadu záložních plánů. Nicméně jsme v GASK(u) zůstaly celý den. Po výstavě jsme s dětmi navštívili populární vizuální hernu s barevnou lezeckou stěnou, kde mohou děti předvést svoje lezecké a skokanské kousky. Originalita, interaktivita, rozvoj, dětský křik, smích a úsměvy. Kdyby toho vaši drahouškové neměli náhodou pořád ještě dost. A vy si zatím můžete sednout na židli, fotit a přemýšlet o tom, kde se v dětech bere tolik energie.

Káva s atmosférou

V průběhu návštěvy se můžete občerstvit v místní kavárně, která nabízí kromě typických dortíků a chlebíčků také úchvatný výhled na Kutnou Horu. Jedná se opravdu o kavárnu, takže se zahnáním většího hladu nepočítejte. Při naší návštěvě byla v nabídce např. také polévka (právě bohužel došla) nebo třeba quiche.

Pokud by toto všechno bylo málo, pak je k dispozici také dětský koutek. Jeho součástí je i přebalovací pult.

Co se týká věku návštěvníků tak na takovou pestrost narazíte asi málokde. V únorovou sobotu to bylo opravdu 0-100 let. Jedinou výjimku mohou tvořit adolescenti, které něco takového přeci vůbec nezajímá ?

Co dodat na závěr. Pořád jsme v galerii, takže počítejte s jistým omezením jako např. kabáty, batohy a, tašky musí zůstat v šatně.

Výstava končí 22. 3. 2020, tak ji nepropásněte, rozhodně stojí za návštěvu. Nebudete litovat. Na výběr jsou také případně komentované prohlídky.

Kam dál: Pokud přeci jen zbude čas na další zajímavosti města, zkuste Muzeum lega nebo Zrcadlové bludiště.

Shrnutí:

Web: gask.cz

Adresa: Barborská 51, Kutná Hora, mapa zde

Vstupné: základní 200 Kč, rodinné: 450 Kč

Vhodné pro: všechny, ideální věk dětského návštěvníka: 2+

Vhodné s kočárkem: Ano s omezením

Vhodné se psem: NE

Roční období: celoročně

Parking: zdarma ve vzdálenosti cca 200 metrů od Galerie více možností (viz. mapa)

 

_tip_

Fotogalerie

Napište nám

Máte zajímavý recept? Tip na akci? Náměty, které by Pigymámu zajímaly? Napište nám je! A můžete se stát redaktorkou Pigymámy!

  [recaptcha id:contactRecaptcha]

  Sdílej článek

  Povězte nám svůj názor