Dětská rádia na Pigy.cz

Exotika s dětmi? Proč ne!

Tipy, nápady, soutěže a recepty pro chytré děti
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Pokud se vám čekání na léto v našich končinách zdá nekonečné, inspirujte se našimi tipy, kam vyrazit s rodinou za teplem. Poradíme vám ideální destinace pro rodiny s dětmi.

Sdílej článek

Tipy, nápady, soutěže a recepty pro chytré děti
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Pokud ve vás dřímá duše cestovatele a dobrodruha, ale máte pocit, že s malými dětmi je lepší sedět pěkně doma a do velkých cest se raději nepouštět, věřte mi, že je to nesmysl. Poznávání nových míst, kultur, barev, rostlin, zvířat, chutí, vůní, jazyků, zvyků (a tak bych mohla pokračovat dále), je neuvěřitelně obohacující a vašim dětem tyto zážitky ohromně rozšíří obzory.

I když si třeba nebudou pamatovat každý hotel, každou pláž nebo každý výlet, to podstatné v nich zůstane. Není proto rozhodně pravda, že tahat je přes půlku světa je nesmysl, když si to stejně dobře užijí i v létě na chalupě… Pokud navíc cestování dělá radost rodičům, pak není nic hezčího než sdílet svou vášeň s rodinou a užívat si cesty společně. Ne nadarmo se přeci říká, že spokojená máma/táta se rovná spokojené dítě.

Jasně, cestovat s miminkem či batoletem je maličko náročnější, než jsme před dětmi byli zvyklí. Asi po cestě zažijete pár stresujících situací a určitě to nebude dovolená v tom starém známém slova smyslu. I tak to ale stojí za to! Od takových tří let se už z dětí navíc stávají skvělí parťáci na cesty a uvidíte, že i takový 15 hodinový let letadlem se už dá úplně hravě zvládnout.

Tip: Nastudujte si před cestou náš ultimátní guide na dlouhé lety s dětmi!

Kam se vypravit?

1/  Mexiko

(let cca 11,5 hodiny + přestup)

První destinací, která je obzvláště vhodná pro dovolenou s dětmi, je Mexiko, kde na vás čeká úžasná kuchyně a exotická fauna i flóra. Kromě toho je zde velké množství zábavních parků a atrakcí, které ocení právě vaše ratolesti. Těšit se můžete i na průzračné moře a rozmanitost místní kultury. Nemusíte se bát, že budete sedět celou dovolenou zavření v resortu, určitě podnikněte výlet a navštivte místní pyramidy, želvy a krokodýly, nebo třeba leguány, opice a papoušky.

P.S. Nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění, které vám uhradí případné výdaje za zdravotní péči. Vyplatí se připlatit si za léčbu v soukromých klinikách, které disponují lepší kvalitou služeb než ty státní.

2/ Mauricius 

(let cca 12 hodin + přestup)

Mauricius je destinací, která nadchne celou rodinu. Většina hotelů zde nabízí kvalitní služby all inclusive, což řada rodin s dětmi ocení. Není výjimkou ani hlídání dětí a pestrá škála aktivit pro nejmenší. Kromě toho zde naleznete čisté písečné pláže a teplý klidný oceán bez vln. Děti se zabaví při vodních aktivitách, a nebo třeba v zábavních parcích. Nenechte se vyděsit obdobím dešťů, naopak je v tuto dobu klima velice příjemné a sem tam nějaký deštík je naopak příjemným osvěžením v jinak celoročně velmi vysokých teplotách.

P.S. Nezapomeňte si přibalit repelent proti hmyzu a antihistaminika.

3/ Bali            

(let cca 15 hodin + přestup)

Ač se to možná na první pohled nezdá, Bali je perfektní destinací pro rodiny s dětmi! Čeká zde na vás přátelská kultura plná pokorných a neuvěřitelně milých lidí. Teplé moře, mnoho zábavných aktivit a dobrodružství při poznávání zdejší živočišné říše. Skvělá úroveň místních restaurací, které jsou navíc neuvěřitelně kids friendly nás překvapila. Ve většině podniků naleznete nejen dětské menu z kvalitních, čerstvých a velice pestrých surovin, ale také dětské koutky a hřiště. Pro cestování doporučuji využívat místní taxi službu Grab přes jejich aplikaci, což je na ostrově asi nejlepší způsob, jak se zde pohybovat s malými dětmi.

P.S. Nezapomeňte si každý den dopřát alespoň jeden čerstvý chlazený kokos, který má velmi prospěšné a hydratační účinky pro lidský organismus!

Další tipy přineseme zítra v pokračování článku.

Napište nám

Máte zajímavý recept? Tip na akci? Náměty, které by Pigymámu zajímaly? Napište nám je! A můžete se stát redaktorkou Pigymámy!

  [recaptcha id:contactRecaptcha]

  Sdílej článek

  Povězte nám svůj názor