Dětská rádia na Pigy.cz

Nejlepší knižní novinky sezóny pro maminky

Tipy, nápady, soutěže a recepty pro chytré děti
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Namíchejte si letní drink, popadněte knížku, nasaďte sluneční brýle a užijte si nejlepší období roku, během kterého se dá číst téměř kdekoli: na rozkvetlé louce, plážovém lehátku, na lavičce v parku nebo třeba v balkonovém křesílku. Ať tak či jinak, máme pro vás tipy na skvělé novinky, které se k létu báječně hodí.

Sdílej článek

Tipy, nápady, soutěže a recepty pro chytré děti
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

1/ Kde jsi, když nejsi

Jednou z nejočekávanějších novinek letošní horké sezóny je jistě osmá kniha Radky Třeštíkové Kde jsi, když nejsi, která tentokrát vypráví o bouřlivém rozchodu. Syrový příběh o svobodě, závislosti, zbabělosti a statečnosti, o poslušnosti, laskavosti i lhostejnosti, nejlepších a nejhorších rozhodnutích, ale i beznaději vás vtáhne do děje tak, že se nebudete chtít od knihy odtrhnout.

2/ Národní opruzení

Detektivka Národní opruzení s romantickou zápletkou od spisovatelky Karolíny Meixnerové je postavená na událostech českého národního obrození. Během čtení se vrátíte do časů, kdy byl Neruda ještě kluk, Světlá neměla zábrany, Němcová toužila po lásce a Havlíčkova drzost hýbala dobou. Ožijí před vámi nejen čeští spisovatelé, ale i postavy z jejich románů. Zkrátka vás čeká nejzáhadnější detektivní výzva české literární historie, v které budete muset odhalit, co je pravda a co ne?

3/ Mýty na talíři

Proč téměř všechno, co se říká o jídle, není pravda, jak se dobře najíst a neublížit si — a hlavně se nezbláznit, nad tím se zamýšlí Tim Spector v knize Mýty na talíři. Uznávaný vědce a odborník na výživu postupně rozebírá všechny módní diety a trendy a upozorňuje, že za nimi často spíše než věda stojí marketing, lidové pověry nebo třeba vládní programy.

4/ Kniha pro ženy

Postrádáte-li poslední dobou životní radost, a chtěly byste jí znovu najít, pak jistě oceníte Knihu pro ženy od známého psychologa Milana Studničky a jeho ženy Olgy Studničkové Šípkové. Kniha bude skvělým rádcem ženy, které se cítí unavené a bez zájmu o věci, které vás dříve naplňovaly. Máte-li pocit, že ostatní berou jako samozřejmost všechno, co pro ně děláte nebo občas bouchnete při hádkách jako papiňák, pak se naučíte, jak vystoupit z tohoto začarovaného kruhu. Pochopíte, jak vychovávat děti s lehkostí, jak si udržet harmonický vztah i jak s nadhledem řešit nepříjemné situace.

5/ Jak žít déle a cítit se mladší

Nad věčnou otázkou Jak žít déle a cítit se mladší se zamýšlí uznávaný kardiolog Stephen Kopecky. Jeho doporučení vycházejí jak z ověřených vědeckých faktů, tak z jeho rozsáhlých klinických, ale i osobních zkušeností (autor dokázal dvakrát překonat rakovinu). I malá změna životního stylu totiž může mít velký přínos pro vaše zdraví, pokud se stane změnou dlouhodobou. Přidejte jednu misku ovoce denně, vystoupejte do tří pater schodů denně nebo prodlužte délku spánku o jednu hodinu — tohle všechno totiž dokáže významně zlepšit vaše zdraví.

6/ Náhradník

Nejrychleji prodávaná kniha od dob Harryho Pottera je konečně k dostání i v českém jazyce. Princ Harry v knize Náhradník vypráví svůj příběh se syrovou a neochvějnou upřímností. Kniha je přelomovým titulem plným pochopení, odhalení, sebezpytování a těžce vydobytého poznání o nekonečné síle lásky i zármutku.

7/ Chalupa

O tom, že existují cesty, které si člověk nevybírá, a lidé, které by raději nepotkal, vypráví Pavlína Křivánková v knize Chalupa. Zatímco se Helenino dítě dere na svět, Karel mizí z jejího života. Nešťastná a osamělá utíká z města na valašskou samotu z dosahu lidí a své matky. Tereza zase nemůže vystát svého šéfa, potýká se s krizí středního věku, vyčpělým vztahem a dcerou, které nerozumí. V momentě, kdy se ve dveřích bytu objeví policie, se životní dráhy obou žen nečekaně protnou.

8/ Mezi mlýnskými kameny

Vztahy se zabývá také román Mezi mlýnskými kameny od Milly Johnsonové. Shay Bastableová je žena ve středním věku, která se obětuje pro druhé. Podporuje svého manžela, stará se o svou matku i o své již dospělé děti. Zapomíná přitom na svůj vlastní život, náhle však přijde šok a vystřízlivění. Zjistí, že ji manžel podvádí s její nejlepší kamarádkou, které také po jejím rozvodu pomáhala. Shay se však brzy vzchopí. Místo aby se hroutila, bere svůj život do vlastních rukou a radikálně ho změní…

9/ Na kuchyňské frontě

Ve Velké Británii zuří válka a všichni trpí nejen nedostatkem potravin. Když rozhlasový pořad Na kuchyňské frontě vysílající nápadité recepty z dostupných surovin vyhlásí kuchařskou soutěž o místo první ženské spolumoderátorky, čtyři velmi rozdílné ženy zaznamenají životní šanci. Mladá vdova by dokázala splatit manželovy dluhy. Kuchtička by mohla opustit službu a postavit se na vlastní nohy. Lady z honosného panství by byla schopná uniknout despotickému manželovi. A pro vyučenou šéfkuchařku je to zkrátka výzva. Jestli pomůže soutěž komunitu stmelit, nebo ji naopak rozdělí, to se dočtete v knížce Jennifer Ryanové Na kuchyňské frontě.

 

Napište nám

Máte zajímavý recept? Tip na akci? Náměty, které by Pigymámu zajímaly? Napište nám je! A můžete se stát redaktorkou Pigymámy!

  [recaptcha id:contactRecaptcha]

  Sdílej článek

  Povězte nám svůj názor