Dětská rádia na Pigy.cz

Sain – Zdraví, které pocítíte na vlastní kůži

Tipy, nápady, soutěže a recepty pro chytré děti
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Nová česká značka SAIN přichází s řadou nových krémů, které jménem vědy slouží zdraví a kráse a zároveň kladou důraz na udržitelnost a šetrnost k životnímu prostředí.

Sdílej článek

Tipy, nápady, soutěže a recepty pro chytré děti
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Odborníci z 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a BIOCEVu se spojili s českou společností GlobeTech Innovation s.r.o., aby skloubili vědu s kosmetikou. Na základě této spolupráce vznikla unikátní řada inovativních kosmeceutických přípravků značky SAIN, jejíž patronkou se stala herečka Mahulena Bočanová. Název řady vychází z francouzského slova sain (čteno „sen“), jež znamená zdraví.

Průlomová kosmeceutická řada krémů (denního, nočního a hypoalergenního) pozitivně ovlivňuje fyziologické a regenerační procesy pleti, jelikož je založená na využití bioaktivní molekuly alaptidu. Tato molekula se zcela mimořádnými účinky na podporu přirozených procesů obnovy a hojení pokožky byla původně objevena v 80. letech. Praktické využití tohoto objevu však přišlo až téměř po třiceti letech, kdy molekulu alaptidu začala znovu zkoumat dvojice vědců z 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a centra BIOCEV, prof. Vladimír Král a prof.  Pavel Martásek.

Jak alaptid pomáhá?

Záhy po svém objevení v 80. letech byla realizována řada vědeckých studií, ve kterých byly zkoumány účinky alaptidu a možnosti jeho využití. Bylo zjištěno, že tato látka stimuluje růst zdravých buněk a má pozoruhodný regenerační efekt všude tam, kde je aplikován na poškozené buňky. Nachází tak uplatnění v hojivých směsích s regeneračními účinky, ale také v estetické medicíně, kosmetice a podpoře hojení ran při běžných a pooperačních zraněních i popáleninách. Směs peptidových složek rovněž účinně redukuje pigmentové skvrny nebo mateřská znaménka a zabraňuje tvorbě jizev po kosmetických zákrocích. Krémy proto vykazují až vynikající účinky při redukci známek stárnutí a omlazení pleti.

Denní krém s extraktem z okurky a jedinečným složením pro okamžitou omlazující pleťovou péči obsahuje revoluční recepturu, která vaši pleť zpevní, zpruží dokonale hydratuje a sjednotí.  Je vhodný pro každodenní dlouhodobé používání.

Noční krém s extraktem z levandule podporuje intenzivní hloubkovou regeneraci pleti, dlouhodobě viditelnou redukci vrásek a dalších projevů stárnutí pleti.

Hypoalergenní krém je kombinací lehkých a rychle vstřebatelných složek, které revitalizují vaši pleť a dodávají jí potřebnou výživu. Představuje vhodný produkt pro každého, kdo hledá ověřené a účinné řešení pro citlivou nebo poškozenou pleť.

„U  zdravých pacientů zkracuje dobu hojení téměř na třetinu, u obtížně se hojících ran zkracuje dobu hojení až 7 krát. V kombinaci s dalšími peptidovými složkami má alaptid obrovský potenciál stát se účinným pomocníkem lékařů, a především jejich pacientům v boji s různými formami poškození pokožky. Jde zejména o estetickou medicínu, podporu péče o rány a jejich hojení po chirurgických a mikrochirurgických zákrocích, při běžných poraněních, včetně špatně se hojících, zanícených či diabetických ran, kde může být sepse či infekce významnou překážkou k vyhojení rány,“ říká práci prof. Martásek.

Filozofie značky SAIN

„Vynalezeno na Univerzitě Karlově, vyrobeno v České republice, zasvěceno budoucnosti,“ to je hlavní motto značky SAIN, která klade zvláštní důraz na to, aby produkty byly vyráběny v České republice ve spolupráci s místními firmami. Přitom je také kladen mimořádný důraz na udržitelnost a šetrnost k životnímu prostředí – od vývoje až po cestu ke spokojeným uživatelkám a uživatelům. Krémy SAIN jsou v duchu českých tradic a řemeslnictví představeny v unikátních porcelánových kelímcích od firmy Thun a splňují veškeré nároky na bezpečnost a hygienu, zároveň však do každodenní péče o pleť přinášejí nový rozměr estetiky a tradice českého řemesla. Uzávěry na kelímky vznikají z dubového dřeva královéhradeckých lesů, které opracovával designový truhlář Roman Buršíček.

Mahulena Bočanová vysvětluje, proč se stala patronkou značky: „Jsem hrdou patronkou ryze českého produktu SAIN, což je krém, který je podle mě dotažený do dokonalosti. Málokdy si na sebe pravidelně udělat čas, ale díky tomuto krému jsem si udělala krásný každodenní rituál, během nějž se uvolním a cítím, že pro sebe něco dělám. Prostě po něm máte pleť sametovou a vypadá tak zdravě! A brzy vidíte výsledky, což je přesně to, co já potřebuju.“

Pro více informací nebo nákup navštivte stránky Můj SAIN.

Napište nám

Máte zajímavý recept? Tip na akci? Náměty, které by Pigymámu zajímaly? Napište nám je! A můžete se stát redaktorkou Pigymámy!

  [recaptcha id:contactRecaptcha]

  Sdílej článek

  Povězte nám svůj názor