Dětská rádia na Pigy.cz

Tip na výlet: zážitkový park Fábula

Tipy, nápady, soutěže a recepty pro chytré děti
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Máme pro vás tip na celodenní výlet s dětmi plný povyražení a zážitků. Jestliže v čase dovolených a letních prázdnin řešíte, kam se vydat s celou rodinou, navštivte Rodinný zábavní park Fábula v Kamenici nad Lipou.

Sdílej článek

Tipy, nápady, soutěže a recepty pro chytré děti
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Je těžké zabavit děti, když je jim dlouhá chvíle – to se jim v parku nestane, protože je zde, pro malé i velké děti, připraveno mnoho atrakcí, které je zaneprázdní na hodně dlouho. Ani rodiče se nudit nebudou, v rodinném parku Fábula čekají zážitky na každého od 0 do 99 let.

Další nespornou výhodou je skutečnost, že lze návštěvu zážitkového parku Fábula naplánovat bez ohledu na nezmary počasí. Atrakce a doprovodný program jsou rovnoměrně rozloženy do vnitřních i venkovních prostor. Výlet si tedy užijete, ať už prší, je pod mrakem, či pálí slunce.

Novinkou v letošní sezóně je propojení jednotlivých aktivit Cestou kouzelníka Kellyho. Ten Vás při vstupu do areálu přivítá, vybaví hracími kartami a vyšle na trasu plnou úkolů a zážitků. Na konci cesty budete podle hodnoty získaných bodů odměněni dárkem a kouzelník Vás naučí i nějaké ze svých kouzel.

Co tedy budete muset vykonat, aby se Vaše hrací karta zaplnila?

Nejdříve zažijete cestu za pokladem v Pohádkovém sklepení. Ve spleti slepých uliček a tajných průchodů zde budete muset najít správnou cestu a potkáte na ní spoustu živých pohádkových bytostí. Bydlí zde ježibaba Popleta, víly, čert, vodník, skřítek a mnoho dalších. Tato stvoření Vás nejenom dobře pobaví, ale zadají vám také úlohy, za jejichž splnění si zapíšete body do hracích karet. Čeká vás pekelná škola, ochutnávka žížalí polévky v ježibabí chýši, bloudění skříňovým labyrintem a váhy hříchu, katovna, ale i kouzelná zahrada a mnoho dalších pohádkových míst.

Jděte dál, bavte se a získávejte další body do hracích karet:

Kdo rád luští, nebude mít problém při Tajemném šifrování, které je rozděleno na lehčí – pro malé děti a složitější – pro starší děti a dospělé.

Ve venkovních prostorách areálu Fábula najdete zemi prasátka Pigy – zámecké bludiště z přírodních materiálů, plné kvízů a překážek. Najít cestu ven se Vám podaří jen po jejich překonání.

Kreativním dětem a rodičům se budou jistě líbit Tvořivé dílny. Najdete zde mnoho možností, jak se realizovat a odnést si domů třeba ručně malované triko nebo hrnek. Vyzkoušíte si pískování, práci se dřevem, či třeba včelím voskem a vlastnoručně si vyrobíte upomínku na úžasný den v zážitkovém parku Fábula.

Pokud budete chtít prožít opravdovou pohádkovou atmosféru na sto procent, zapůjčte si v Půjčovně kostýmů princeznovské šaty, královský hermelín, či třeba vodnický hacafráček s cylindrem. Ve Fotokoutku Vás fotograf rád vyfotografuje a vám zůstane originální vzpomínka na výlet ve Fábule. V roli pohádkové bytosti pak můžete zůstat třeba celý den a navíc opět získáte body do hrací karty.

V druhém patře areálu vás uchvátí zámecký interiér plný Obřích společenských her, které jsou zapsány v České knize rekordů. S figurkami ve velikosti hráčů jste jistě ještě nehráli.

Nejnovější atrakcí je Úniková hra – Útěk ze žaláře, která se celá odehrává v autentických vězeňských celách. Vaším úkolem bude vyřešit hádanky a najít všechny potřebné nápovědy, abyste se dostali na svobodu. Překonáte sami sebe a uniknete za pomoci indícií z vězení v časovém limitu? Samozřejmostí jsou opět body do karty.

To jsou tedy hlavní atrakce, ale stále budete mít další možnosti jak se zabavit.

V Království hlavolamů pro malé a velké, podle jejich obtížnosti, můžete vyzkoušet svoje logické myšlení, rychlost a postřeh. Naleznete zde třeba 50 cm velkého ježka v kleci a mnoho dalších her.

Ve venkovních prostorách najdete Fábulovo minizoo se zvířátky z babiččina dvorku, která můžete nakrmit, a děti se o nich dozví nějaké zajímavosti. Také si vyzkoušíte ovládat několikametrovou Obří marionetu draka, kterou můžete jako loutkoherci sami rozpohybovat.

V Letním amfiteátru na vás čekají každodenní divadelní představení a doprovodné programy. Bude se kouzlit, žonglovat, šermovat. Vystoupí zde nejedna kapela, historičtí muzikanti a novou královskou rodinu pro rok 2017 zde pasuje i pan král, samotný Pavel Trávníček. Děti se mohou vydovádět na prolézačkách, skluzavkách a pískovištích na Venkovních hřištích a rodiče zase odpočívat na piknikové loučce.

Občerstvení je zajištěno uvnitř v areálu. Vyberete si ze stylového středověkého Hostince u loupežníka Bambitky, občerstvení U Otesánka nebo Pohádkové cukrárny.

Během sezóny se v Rodinném pohádkovém parku Fábula koná mnoho doprovodných akcí. Letošní sezónu již tradičně zahajuje pravá, nefalšovaná Staročeská pouť s ukázkami řemesel, dobovým jarmarkem a pouťovými atrakcemi. O následujícím víkendu přijedou Rakouští Krampus čerti, jejich průvod bude uchvacující show. První sobotu a neděli v červenci, tedy hned na začátku letních prázdnin, se můžete přijet dobře najíst a pobavit na Kamenický Hodokvas.

V zážitkovém parku Fábula se neustále něco pořádá. Nezapomínejte tedy sledovat webové stránky  nebo Facebook, abyste byli dobře informováni a neunikla vám žádná akce.

Napište nám

Máte zajímavý recept? Tip na akci? Náměty, které by Pigymámu zajímaly? Napište nám je! A můžete se stát redaktorkou Pigymámy!

Sdílej článek

Povězte nám svůj názor