Dětská rádia na Pigy.cz

Vánoce už za 5 týdnů!

Tipy, nápady, soutěže a recepty pro chytré děti
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Vánoce se blíží rychlostí blesku a přesto, že se zdá, že na paniku je ještě brzy, nazdobené stromečky v obchodních centrech a vánoční nabídka v supermarketech svědčí už několik týdnů o opaku. Také se každoročně snažíte vše rozplánovat dostatečně dopředu a přesto nakonec stejně ještě 23. prosince doháníte resty? Tento rok to zkuste jinak! V tomto článku se dočtete několik tipů jak si užít letošní svátky v klidu a bez stresu.

Sdílej článek

Tipy, nápady, soutěže a recepty pro chytré děti
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Jak vyzrát na dárky

Největším zdrojem vánočního stresu je bezesporu shánění dárků na poslední chvíli. Jak se mu letos vyhnout? Dobré je, začít dárky plánovat v předstihu. Udělejte si seznam, do kterého si poznamenáte, koho letos plánujete obdarovat. Ke každému jménu následně vymyslete a napište konkrétní dárek. Nad tímto listem je dobré uvažovat několik týdnů, či dokonce měsíců dopředu. Zkušení plánovači dokonce vymýšlejí a zapisují nápady na dary v průběhu celého roku, na Vánoce pak jako když najdete!

Když máte vše pečlivě rozplánované, můžete se pustit do nákupů. Naprosto ideální, ale pro někoho také nereálné, je začít s nákupy už v říjnu. Investice do vánočních dárků vás potom v prosinci nebude tolik bolet a budete mít dostatek času na balení a shánění dárků pro ty, na které jste ve svém seznamu zapomněli. Není od věci proto pořídit také pár univerzálních dárků, kterými můžete obdarovat ty, se kterými jste původně nepočítali. Mnoho času a energie vám pak navíc ušetří, když budete dárky pořizovat přes internet.

Když nebude naklizeno, Ježíšek k nám nepřijde

Pokud máte děti, určitě moc dobře víte, že dělat velký úklid týden před Vánoci nemá tak úplně smysl. Nechávat ale vše na poslední chvíli také není nejmoudřejší řešení. Co tedy s tím? Nejlepší je udělat v předstihu ty činnosti, které děláte jen párkrát do roka, například mytí oken. Zároveň můžete předem uklidit místnosti, do kterých vaše ratolesti běžně nechodí (například pracovnu).

Na poslední dny si nechte drobné úkoly jako je luxování, vytírání a umývání koupelen. Zkrátka vše, co vám doma vydrží alespoň týden čisté, udělejte přednostně a drobné zametání drobků pod koberec nechte opravdu až na poslední chvíli. Příjemné samozřejmě je, využít pomoc úklidových služeb, které všechnu práci odvedou za vás. Je to přeci jen jednou do roka, a když už jsou ty Vánoce… tato investice se vám jistě vrátí nejen na vašem duševním zdraví.

Ach ty návštěvy

Pokud máte velkou rodinu, může být každoročním oříškem také plánování rodinných návštěv a oslav. Je jasné, že nechcete nikoho vynechat a na Vánoce navštívit všechny. Zároveň ale s tímto postojem můžete strávit svátky v autě a domácí pohodu si rozhodně neužijete. Nejlepším řešením samozřejmě je, oslavit Vánoce celá rodina pohromadě například na společném obědě, kde se sejdete opravdu všichni najednou. Ne vždy je to tak ale možné… Plánujte s rozmyslem a myslete také na sebe a své pohodlí.

A kolik máte druhů cukroví?

Asi by to nebyly české Vánoce, abyste tuto legendární otázku ani jednou během svátků nezaslechli. Pokud dopředu víte, že dostanete tuny cukroví od babiček a tetiček, které se každoročně předhánějí v počtu druhů a příchutí, na vlastní pečení se můžete s klidným svědomím vykašlat.

Vyberte si jeden nejoblíbenější druh, ten s dětmi upečte a máte hotovo. Malé pomocníky to stejně déle bavit nebude a vy si společné pečení můžete jednoduše odškrtnout. V případě, že sladké stojí tyto Vánoce na vás, neváhejte a cukroví si objednejte. Vybírejte ale pečlivě, aby bylo opravdu domácí a z kvalitních surovin. Uvidíte, jak si návštěvy budou spokojeně pomlaskávat a nikdo nic nepozná.

Napište nám

Máte zajímavý recept? Tip na akci? Náměty, které by Pigymámu zajímaly? Napište nám je! A můžete se stát redaktorkou Pigymámy!

  [recaptcha id:contactRecaptcha]

  Sdílej článek

  Povězte nám svůj názor