Dětská rádia na Pigy.cz

Více než 15 tipů, kam s nejmenšími dětmi v Brně

Tipy, nápady, soutěže a recepty pro chytré děti
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

V Brně je mnoho míst, kam můžete své ratolesti vzít, abyste se pobavili, nebo něco dozvěděli. Ne všechna však stojí za návštěvu. V tomto výběru jsou místa, kam můžete zajít a při tom nemusíte mít výčitky, že utrácíte více, než si můžete dovolit.

Sdílej článek

Tipy, nápady, soutěže a recepty pro chytré děti
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Vybírala jsem podle vlastního vkusu, preferencí, ceny, kvality služeb. Nejsou zde proto největší brněnská zábavní centra ani dětské kavárny se zbytky polámaného špinavého plastu místo hraček. Stejně tak místa notoricky známá. Naopak jsem se snažila sestavit seznam tak, aby si v něm každý našel něco nového.

Kam do dětské kavárny

1/ Mezi stromy

Dětská čajovna v centru města. Dostupnost nemůže být lepší, v teplých měsících je k využití velké pískoviště ve vnitrobloku budovy, kde jsou také zahrádky sousedících kaváren. Můžete tak využít nabídky jak právě dětské čajovny, tak okolních podniků.

Vnitřní prostory čajovny jsou relativně velké, zaparkuje tam větší počet kočárků. V odděleném prostoru pro děti jsou další stolky a místa k sezení, dostatek hraček a balonkový bazén.

Nabídka je oproti jiným dětským kavárnám velmi slušná. Kromě klasiky v podobě toastů si můžete objednat různé kaše, zapečené tortilly a další, stejně i nápojový lístek je pestrý. Za dítě se platí poplatek, ale to není nečekané.

S klasickou čajovnou to má podobné snad jen přítmí, které bývá v těchto tradičních podnicích příjemným doplňkem atmosféry, v dětském podniku je však spíš na obtíž. Je to ale zřejmě záměr, okna jsou zastíněná. Další slabinou je obsluha, která někdy působí dojmem, že za barem stojí poprvé. Záchod je pro několik podniků společný, musíte si vzít klíč a vyrazit na chodbu, ale to jako překážku návštěvy nevnímám.

Celkově toto místo hodnotím kladně a s čistým svědomím bych ho každé mamce doporučila.

2/ Kraválna

Dalším místem, které je pro děti i rodiče příjemné je Kraválna, kavárna na brněnských Vinohradech se spoustou hraček. Je tu velká čistá herní zóna i kavárenská část, v nabídce najdete polévku a dezerty, slušnou kávu i další nabídku.

Před vchodem je letní posezení, několik dětských odrážedel k zapůjčení a skluzavka. Venkovní část za vnitřní trošku pokulhává. Nevýhodou je větší vzdálenost od centra, ideální je tedy pro maminky bydlící v okolí, nebo pokud chcete dítěti dopřát nový zážitek a sobě delší vycházku.

Kavárna se nachází v patře komplexu provozoven, což může být omezující, ale vede k ní i bezbariérový přístup. Účtuje si poplatek za dítě, jako všechny dětské kavárny.

3/ Mama kafe

Zcela nová dětská kavárna je Mama kafe na Úvoze. Mluví o ní celé Brno. Má velmi pozitivní ohlasy a dobře našlápnuto. Majitelky tvrdí, že bude nejlepší v Brně, a to jak co do nabídky občerstvení, tak hlavně dětského prostoru a kvality hraček – doufejme, že jim to vydrží. Místo je skvěle dostupné z centra města.

Kam za jídlem (a pitím)

4/ Park Lane Cafe

Hezký prostor s dobrou nabídkou a příjemnou obsluhou. V zadní části kavárny, která je dostatečně oddělena od ostatních prostor tak, aby dítka nerušila a nebylo třeba řešit nepříjemné poznámky a pohledy, je dětský koutek. Menší, celkem skromně vybavený, ale vhodný pro děti až do tří let a čistý.

V dobré nabídce kávy, dezertů a malých jídel nešlápnete vedle. Je lepší zařídit si předem rezervaci a počítat s několika schody u vchodu (obsluha ale vždy ochotně pomůže). Kavárna sídlí na Lužánecké ulici, takže následná procházka parkem se nabízí.

5/ Vulcano

Vulcano najdete v Bohunicích. Sem zavítejte, pokud se chcete v klidu a dobře s dětmi najíst a dopřát jim při tom zábavu v pěkně vybaveném čistém koutku. Počítejte ale se zapnutou televizí s dětským programem. Opět je část s koutkem rozumně oddělena od zbytku restaurace a také zde se vyplatí rezervovat si místo předem. Obsluha je milá. Na oběd s dětmi volba číslo jedna.

6/ Pizza Colloseum

Dalším osvědčeným tipem je Pizza Colloseum.

Restauraci najdete na Vídeňské ulici, v ní dobré jídlo a pěkný dětský koutek. Rezervací místa předem nic nepokazíte.

7/ K1 Steakhouse

Opačným směrem přes Brno v Židenicích najdete podnik K1 Steakhouse. Nikdy jsme neměli problém s jídlem ani obsluhou.

Do mého výběru se dostal pro příjemný oddělený prostor s dětským koutkem a solidní nabídkou jídla. Dobrá volba jak pro větší rodinný oběd, tak pro případ, že se chcete s malým dítětem v klidu najíst.

8 – 11/ Kam za kulturou

Divadlo Polárka nebo Radost jsou brněnské stálice, které netřeba představovat. Pravidelná divadélka pro děti najdete ale také v nabídce klubu Leitnerova nebo Šelepka. Skvělá zábava pro nejmenší za pár korun.

Kam za poznáním

Netřeba zmiňovat Hvězdárnu, Vida centrum nebo ZOO.

12/ Otevřená zahrada

O Otevřené zahradě na Údolní dnes už asi ví každý Brňák, ale kdyby náhodou ne, určitě byste ji měli na seznam pravidelných zastávek s dítětem zařadit. Stejně tak doporučuji vzít tam i mimobrněnské návštěvy s dětmi, které do Brna dorazí mezi dubnem a říjnem. V zahradě se děti seznámí se zvířaty, pěstováním rostlin, přírodními zákony. Můžete se zde občerstvit a dobrovolným vstupným přispět nadaci, která zahradu spravuje.

13/ Retro muzeum

Pro starší je určitě zajímavé Retro muzeum dostupné z cyklostezky mezi Komárovem a Modřicemi. Ideální jako cíl rodinného cyklo výletu. V areálu se děti také pobaví na hřišti a vy posedíte u občerstvení.

14/ SEV Hlídka

SEV Hlídka, středisko ekologické výchovy sídlí pod Špilberkem. Určitě stojí zato se vyšplhat do kopce a navštívit ho. Děti se pobaví a získají zajímavé informace. Středisko patří pod brněnskou ZOO.

Kam ještě jinam

15/ Monty Jack

Hospoda, kde jsem vyzkoušela jen pivo a panini. Dětský koutek ale v takovém podniku ale překvapí. Čisté pěkné hračky, domek se skluzavkou do kuličkového bazénku, menší návštěvnost dětí.  Na zemi koberec, což je současně i nevýhoda. Očekává se, že se vyzujete, přes místnost ale hosté chodí na toaletu a ti se nezouvají. Byla jsem zde v suchém období, ale s celkovou čistotou jsem problém neměla. Obsluha byla milá a dostupnost z centra je skvělá. Za koutek se neplatí.

16/ SVČ Lužánky

Skvělé zázemí naleznete v SVČ Lužánky. Jestli jste poblíž tohoto úžasného parku a potřebujete se schovat před nepřízní počasí, nakojit, přebalit, odpočinout si nebo dát kávu a svačinu, neváhejte a vejděte. Od vchodu vpravo si u baru určitě vybere, vlevo najdete malinký dětský koutek (sloužící patrně pro čekající sourozence starších dětí navštěvující kroužky), stolky, wc. Je to skvělé místo pro odpočinek a vyřešení všech neodkladných potřeb a bez poplatku.

17/ Cukrárna v pasáži Koruna

Máte-li cestu přes Královo pole, stavte se do cukrárny v pasáži Koruna.

dvě oddělené části, jedna je tradiční malá cukrárna, druhá je určena dětem. Není to typická dětská kavárna, přesto se záměru majitelé zhostili velmi dobře. Nabídka občerstvení je typická pro cukrárnu, hraček je méně, ale při kratším zastavení poslouží skvěle. Na záchod musíte na chodbu s klíčem od baru, poplatek za dítě při mé poslední návštěvě nevybírali.

18/ Mateřské centrum Sedmikráska

Posledním místem v tomto seznamu je mateřské centrum Sedmikráska. Každý se asi do Nového Lískovce denně nedostane, ale pokud budete poblíž, můžete využít hernu přístupnou i mimo pravidelný program centra (to znamená v době, kdy je v herně méně děti). V kuchyňce si můžete ohřát své jídlo pro sebe i dítě a za poplatek uvařit kávu. Herna je čistá a plná pěkných hraček.

Doufám, že v tomhle seznamu najdete inspiraci. Podělte se s ostatními maminkami a do komentářů přidejte svůj oblíbený brněnský tip!

Napište nám

Máte zajímavý recept? Tip na akci? Náměty, které by Pigymámu zajímaly? Napište nám je! A můžete se stát redaktorkou Pigymámy!

  [recaptcha id:contactRecaptcha]

  Sdílej článek

  Povězte nám svůj názor