Měli byste vědět, že existuje více typů pískovišť a je proto důležité si před nákupem rozmyslet, co vlastně od vašeho nového pískoviště očekáváte.
Sdílej článek
V době, kdy jsem neměla děti, tak jsem pískoviště přehlížela.
S příchodem mých dětí na svět a kolem prvního roku věku začalo být pískoviště nedílnou součástí našeho života. Všechny malé děti totiž hraní na písku milují!
V případě, že máte svoji zahrádku nebo předzahrádku, případně jezdíte na zahradu ke svým rodičům, patrně jste uvažovali nebo teprve budete uvažovat o nákupu pískoviště na zahradu. Rádi byste přece dopřáli svým dětem tuto zábavu i doma!
V takovém případě byste měli vědět, že existuje více typů pískovišť a je proto důležité si před nákupem rozmyslet, co vlastně od vašeho nového pískoviště očekáváte.
Sama jsem netušila, jaké jsou mezi nimi rozdíly, než jsem se sama rozhodla pískoviště mým dětem pořídit.
1. Plastová zaklápěcí pískoviště á la „mušle“
Vždy jsem si pod pojmem mušle představovala něco jiného. Nicméně většina plastových zavíracích pískovišť má tvar mušle. Můžete se setkat i s jiným tvarem, nicméně tento je asi nejběžnější. Toto pískoviště je spíše menší. Jeho výhodou je, že je mobilní a dá se zavřít, čímž uchráníte písek od nečistot, což je velmi důležité! Mobilita je ale omezená. Pokud i toto menší pískoviště naplníte pískem, bude dost těžké, takže manipulaci s ním zvládnete pouze ve dvou. Nevýhodou je, že dítě musí při hraní na tomto pískovišti být uvnitř pískoviště a nemůže sedět s nožičkami v pískovišti.
Tip na výrobu domácího pískoviště!
2. Plastová pískoviště á la „lavor“
Na trhu se můžete setkat i s nabídkou pískovišť, která jsou plastová, ale nemají zavírání. Velkou nevýhodou je, že písek není chráněn před nečistotami a musíte zakrytí písku doma řešit po svém, nejčastěji nějakou plachtou. Toto řešení ale není nejideálnější a nevypadá zrovna nejlépe.
3. Plastová zavírací pískoviště se sezením
Na trhu se objevila také plastová pískoviště se zavíráním a sedátky, která umožňují dětem sedět s nožičkami v písku, což z tohoto výrobku činí asi nejlepší řešení.
4. Dřevěná pískoviště
Tato pískoviště jsou obvykle oproti plastovým pískovištím větší a nabízí tedy více prostoru i pro více dětí. Na druhou stranu, toto pískoviště není mobilní a na zahradě vám zůstane pravděpodobně tedy po dobu celého roku. Proto je jeho umístění dobré pečlivě zvážit. Jedná se vlastně o dřevěné sezení obvykle čtvercového tvaru, kde uprostřed není žádná výplň. V případě, že nechcete, aby vám v pískovišti prorůstala tráva, doporučuje se na dno umístit nějakou tkaninu, na kterou nasypete písek. Některé dřevěné varianty pískovišť obsahují také integrovanou stříšku na zastínění a případné uzavření. Většina dřevěných pískovišť ale zavírání nemá, což je vedle omezené mobility také jejich největší nevýhoda.
Ať už vyberete jakékoliv pískoviště pro vaše děti, dbejte hlavně na to, aby bylo pískoviště ve slunečných dnech dostatečně zastíněné!
Přejeme vám spoustu krásných a povedených báboviček.