Dětská rádia na Pigy.cz

8 inspirativních tipů na vánoční dárky pro děti

Tipy, nápady, soutěže a recepty pro chytré děti
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Nevíte, jaký vybrat letos dětem dárek pod stromeček? Máme pro vás osm žhavých tipů na hračky, které letos pravděpodobně pofrčí. Ať už máte doma batole, nebo školáka, poradíme vám, co letos mezi dětskými přáními nejvíce letí.

Sdílej článek

Tipy, nápady, soutěže a recepty pro chytré děti
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

1/ Lego

Lego je asi nesmrtelný dárek. Každý rok přichází na trh několik nových sad a stačí jen vymyslet, jaká by se nejvíce líbila vašemu potomkovi. Je to milovník aut, vesmíru, nebo naopak princezen, koníků apod.? U Lega najdete snad všechno. V posledních letech hodně frčí u starších dětí sady Lego City, Lego Marvel Avengers, Lego Super Mario nebo Lego Friends. U menších dětí zase radost uděláte Duplo vláčkem, Duplo domečkem nebo farmou.

2/ Modelína v jakékoliv podobě

Už několik let po sobě je velmi populární modelovací hmota Play-Doh, a to proto, že nemastí a nelepí se na ruce tolik, jako běžné modelíny. Navíc údajně ani nezanechává stopy. Právě od této značky existuje i několik speciálních sad a letos pravděpodobně bude u spotřebitelů vyhrávat zubařská sada.

3/ Vzdělávací sady

Vzdělávacích sad také naleznete na trhu hned několik. Některé se zaměřují na pokusy, jako například chemická laboratoř nebo laboratoř se svítícími krystaly. Existuje i sada na fyzikální pokusy, vzdělávací sada lidské tělo nebo návodná sestava na výrobu kosmetických přípravků.

4/ Magnetické stavebnice

Stejně jako v předchozím roce i letos pofrčí nejrůznější magnetické stavebnice. Nejvíce oceňované jsou zejména ty se značkou Magformers nebo Geomag, ale samozřejmě se to odráží i na jejich ceně (za čtrnáctidílnou stavebnici zaplatíte kolem 500 Kč). Ačkoliv je stavebnice vhodná pro děti od 3 let, tak jí ocení zejména předškoláci. Na trhu se objevuje i řada levnějších napodobenin této stavebnice, takže pokud chcete vyzkoušet, jestli vůbec magnetické stavebnice jsou to pravé pro vaše děti, tak můžete lovit i v těchto vodách.

5/ Interaktivní zvířátka

Asi nikoho, kdo má doma malé děti, letos před Vánocemi neminula reklama na nějaké interaktivní zvířátko. Ať už jde o barevnou pandu Roo-a-Poo, která nese v kapse svoje miminko a ve svém rejstříku má sto padesát různých zvuků a reakcí na podněty, nebo o barevná zvířátka Lumies, která slibují stovku různých zvuků a reakcí.

6/ Nerfka

Říkáte si, že svému potomkovi zbraně jako dárek nikdy kupovat nebudete. Jenže pak se na seznamu přání pořád dokola objevuje slovo Nerfka? Nerfka je aktuálně jedna z celosvětově nejoblíbenějších hraček pro kluky. Ale nemusíte se bát, protože tyhle zbraně jsou vyrobeny z kvalitního plastu a vystřelují jen projektily z měkké pěny, proto nehrozí žádné zranění. Současná nabídka zahrnuje několik typů od těch jednoduchých pro menší děti, až po složitější modely.

7/ Dřevěné vláčkodráhy

Zejména u dětí kolem 2–3 let věku jsou vláčkodráhy hodně populární. Nejoblíbenější jsou ty, kde máte mašinky a vagóny na magnety. Navíc si pak můžete sady rozšiřovat a přikupovat příslušenství jako domečky, lesy a nádraží nebo jiné budovy.

8/ Knihy

Ve většině českých domácností nechybí pod stromečkem alespoň jedna kniha. A je jedno, jestli dáváte interaktivní knihu se zvuky pro malé děti, knihu s elektronickou tužkou od Albi nebo klasiku. Udělali jsme pro vás krátký výběr knih, které by letos vaše děti mohly oslovit: Kapitán Adorabl a bambitka černokněžníka Vorána od Dominika Landsmana (nebo první díl Lapuťák a kapitán Adorabl), knížky od prasátka Pigy, knížky pro nejmenší ve velkém formátu a s tvrdými deskami, jako je například Zima, Zpívánky od Albi nebo sci-fi knížka Nespatřeni (z několikadílné série Strážce ztracených měst).

 

Napište nám

Máte zajímavý recept? Tip na akci? Náměty, které by Pigymámu zajímaly? Napište nám je! A můžete se stát redaktorkou Pigymámy!

  [recaptcha id:contactRecaptcha]

  Sdílej článek

  Povězte nám svůj názor