Esenciální oleje zdaleka neslouží jen k provonění místnosti, ale mají i jiné vlastnosti – dokáží léčit některé zdravotní problémy. Jde o směsi látek, které se vyskytují v různých rostlinách a bylinách. Ty jsou pak destilovány a z nich se tvoří oleje silnější než třeba samotné bylinky. Je však nutné ohlídat, aby byly oleje 100% přírodní. Koupíte je v obchodech se zdravou výživou, v lékárnách, drogeriích či na internetu. Ke správnému používání budete potřebovat aromalampu.
Sdílej článek
Které oleje na co použít?
Klidný spánek miminek
Před spaním je skvělé provonět místnost, kde miminko spí, levandulí nebo meduňkou. Tyto vůně pomáhají ke zklidnění a k rychlejšímu usnutí.
Porod
Pokud vás čeká porod, mohla by se vám hodit verbena. Přivoňte si k ní a vaše pocity strachu a nervozity z toho, že porod nezvládnete nebo že věci nejdou úplně hladce, by se měly zmírnit. A kdyby panikařil i tatínek, ať si přičichne taky. Pro celkové zklidnění sáhněte po meduňce.
Rýma
Máte-li rýmu, zvolte olej s vůní tea tree, eukalyptu nebo máty, čímž se uvolní dýchací cesty a vám bude hned lépe.
Celulitida
Pokud vás trápí celulitida, zkuste postižená místa masírovat grapefruitovým, jalovcovým či rozmarýnovým olejem.
Bolesti zubů
Kápněte dvě kapky hřebíčkového oleje na zubní kartáček a vyčistěte si zuby včetně dásní, předejdete tak zánětům a bolestem. Použít můžete i aroma lampu, do které nakapete například heřmánek či bergamot, který se používá při infekcích dutiny ústní.
Akné
Čistěte pleť olejem z tea tree, který působí protizánětlivě a má léčivé vlastnosti.
Mykózy
Oregano nemusíte používat jen v kuchyni, esenciální olej z něj skvěle poslouží také v boji proti plísním a mykózám.
_tip_