Jak začínají opadávat listy ze stromů a počasí se ochlazuje, začíná také kolotoč nachlazení a nákupů různých prostředků pro rychlé zahnání bacilů. Přitom stačí jen posílit imunitu a vše se vám vyhne obloukem.
Sdílej článek
Co je hlíva ústřičná?
Hlíva je známá především jako houba, která roste na kmenech stromů. V poslední době se začíná využívat nejen jako potravina, ale také jako doplněk stravy právě pro své výtečné posilující schopnosti.
Účinky hlívy ústřičné:
- Obsahuje obrovské množství minerálů a vitamínů, především glukanů.
- Podporuje imunitní systém, který je základem pro odrážení různých bacilů a negativních vlivů z okolí.
- Úspěšně bojuje proti plísním a virům.
- Lze ji užívat i dlouhodobě.
- Nemá žádné negativní vedlejší účinky.
- Zvyšuje tvorbu červených krvinek.
- Snižuje cholesterol v krvi.
- Pomáhá při alergiích.
- Má pozitivní vliv na zhoubné bujení nádorů.
- Zpomaluje proces stárnutí.
- Čistí střeva.
Způsoby zpracování
Jak už jsem zmiňovala, hlíva roste v české přírodě na kmenech stromů, můžete si proto udělat procházku do přírody a hlívu nasbírat sami. Potom máte několik možností, jak hlívu zpracovat. Hlívu můžete nasušit jako ostatní houby nebo naložit ve vlastní šťávě. Další z možností, jak mít hlívu neustále při ruce, je naložení v soli nebo zamražení.
Síla bez práce
Toho, že je hlíva velice vzácná, si všimly už i farmaceutické firmy a začaly vyrábět doplňky stravy obsahující výtažky z hlívy, na trh dodávají i samotnou hlívu, a to sušenou či namletou. Díky tomu si můžete zakoupit hlívu v tabletách. A pokud ji chcete podávat dětem, prodávají se i sirupy, které jim jistě zachutnají.
A nezapomeňte, že z čerstvé hlívy si můžete připravit i výborné řízky!
_tip_