Dětská rádia na Pigy.cz

Homemade vánoční dárky pro děti

Tipy, nápady, soutěže a recepty pro chytré děti
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Chtěli byste dětem letos pod stromeček věnovat něco originálního? Samozřejmě ideálně něco, co nezruinuje vaši peněženku, nezabere výrobou moc času, a přitom přinese radost vám při tvoření i prckům při obdarování? Může to znít jako z pohádky Královna Koloběžka, ale i takovéhle dárky skutečně existují. A nemusíte být ani výtvarně nadaní, abyste je zvládli na výbornou.

Sdílej článek

Tipy, nápady, soutěže a recepty pro chytré děti
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Moje záliba v homemade dárcích se vyvinula trochu jako z nouze ctnost. Naše nejbližší rodina zahrnuje odhadem 50 lidí a každý rok se rodí další a další. Když chystáme velké svátky typu Vánoce a chceme podarovat i naše přátele a jejich potomky, kamarády našich synů, paní učitelky ve škole, školce a vedoucí kroužků, počet potřebných dárků se šplhá k trojciferným číslům.

To byla ta správná motivace začít uvažovat trochu jinak. A co začalo jako z nouze ctnost, vyvinulo se ve vášeň a postupně se začalo vkrádat do celého životního stylu.

Ale abych neodbíhala a přinesla trochu inspirace k blížícím se svátkům.

Načasování

Začnu tím nejdůležitějším, a tím je správné načasování. Domácí výroba dárků je kouzelná, ale je potřeba počítat s tím, že zabere víc času než pár kliknutí na e-shopu. Samozřejmě není potřeba začínat v masovém měřítku jako my, ale začít vyrábět až po 20. prosinci také není úplně nejlepší nápad.

Vytvořit ruční polepky, jmenovky a vysvětlivky, pomalovat balicí papír, připravit ozdoby na dárek, nastříhat nebo našít pytlíčky nebo cokoliv podobného zabere hodně času samo o sobě. Tak ať se zbytečně nehoníte a netrápíte. Vždyť dárky mají přinášet radost i darujícím.

Mýdla s překvapením

Můj letošní nápad, ze kterého jsou děti naprosto nadšeny, vyrobíte jednoduše z mýdlové hmoty a hraček z kinder vajíček (nebojte, i takovéhle věci se dají kupovat po bazarech). Využila jsem formy na muffiny a do každé z nich dala jednu hračku, kterou jsem zalila rozpuštěnou mýdlovou hmotou. Po zatvrdnutí máte dárek hotový. Za mě letošní top 1, protože jde o velmi rychlý, snadný a efektní dárek.

Podobně můžete zalít i sušené květy a bylinky, mušle, ale i mince a cokoliv dalšího, co se nerozpustí. Z jednoho kilogramu mýdlové hmoty můžete vyrobit odhadem 20 mýdlíček podle velikosti zalitého překvapení.

Čokoládová lízátka

Rozpuštěnou kvalitní čokoládu jsem nalila do formy na sušenky a muffiny a po mírném ztuhnutí doprostřed zapíchla špejli. Lízátko může sloužit k ukusování čokolády, nebo ho děti můžou rozpustit v mléku a vyrobit si tak horkou čokoládu.

Poukázky na zážitky

Rodičům neudělá nic větší radost než hlídání a děti ocení, že získají plnou pozornost a zážitek. Oboje můžete spojit v podobě poukázek na zážitek věnovaný dítěti, ať už je to synovec, neteř, mladší sourozenec, vlastní dítě. Je jedno, jestli spolu vyrazíte do muzea, zoo, zábavního parku, nebo mu vymyslíte výlet vlakem nebo celý den strávíte hraním.

Pokud je to kamarád vašeho dítěte, věnujte poukázku oběma s tím, že jde o jejich společný den, kdy můžou o programu rozhodovat oni dva a vy budete doprovod.

Synovi jsem vloni opravdu narychlo vytvořila knížečku s poukázkami typu den s mámou/den s tátou, vstup do kina, muzea, nebo kamkoliv se mu zachce, dort jen tak pro radost, otevřená večerka, večerní promítání pohádky, masáž nohou, koupel při svíčkách s hromadou pěny, povídání až do noci s mámou a tátou a mnoho dalšího.

Sepište činnosti, které má vaše dítě rádo a na které v běžném provozu bohužel často není prostor. Především si ale skutečně udělejte čas jen a jen pro něj a naplno se mu věnujte.

Speciální dárky

Pokud jste si s dítětem užili společný den, výlet, dovolenou, můžete mu vyrobit vzpomínkový předmět. Nechte vyvolat fotky a vyrobte z nich koláž, vytvořte náramek s mušlemi, které jste spolu posbírali na pláži, nalepte nasbírané přírodniny na fotorámeček s fotkou vás dvou.

Není nic krásnějšího, než když dítěti dáte najevo, jak vzácný a nezapomenutelný je pro vás čas prožitý s ním.

A to je to pravé kouzlo Vánoc, ne?

Napište nám

Máte zajímavý recept? Tip na akci? Náměty, které by Pigymámu zajímaly? Napište nám je! A můžete se stát redaktorkou Pigymámy!

  [recaptcha id:contactRecaptcha]

  Sdílej článek

  Povězte nám svůj názor