Dětská rádia na Pigy.cz

Sto padesátý šestý odstín manželské šedi

Tipy, nápady, soutěže a recepty pro chytré děti
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Třináctý díl mikrorománu trojnásobné matky o prvním roce v plné sestavě.

Sdílej článek

Tipy, nápady, soutěže a recepty pro chytré děti
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Permanentní dětské požadavky ve dvě v noci zásadně ovlivňují manželské „povinnosti“. Naše děti stoprocentně nechtějí dalšího sourozence a dávají to srozumitelně najevo. Dokonce bych řekla, že mají detektivní senzor. Dospělý život, ve kterém je cesta k milostnému uspokojení plná překážek, přerušování, odkládání, příběhů na pokračování, by se i obecně dala charakterizovat jako přerušovaná soulož (nehledě na to, že jejím cílem přerušovaná soulož skutečně zůstává). Neutuchávajícími pokusy tak do vztahu přibývá stále vyšší množství odstínů manželské intimní šedi. Po nějakém čase tohoto módu se dostavuje frustrace. Pokud se člověk nezastaví a nepojmenuje příčinu, dokáže frustrace nebezpečně vtíravě narušovat chod domácnosti. Ale jakmile se pojmenuje, dá se okořenit humorem a nadsázkou. Z jejího odstranění se může stát společný cíl. Hra, jak na děti vyzrát. Únikovka s cílem: konečně si zasouložit.

Soudě podle hovorů s kamarádkami nejsem úplně typická žena, co se sexuálního apetitu týká. Naopak. Jsem spíše typický muž. Sex potřebuju. Potřebuju ho často a hodně. Čím více ho mám, tím jsem tolerantnější, usměvavější a veselejší. Čím méně ho mám, tím menší sebejistotou oplývám a po čase se zakonzervuju v nesnesitelné míře prudivosti a popudlivosti.

Proto jsem se naučila vědomě o manželské povinnosti pečovat. I když síly nejsou. Ba naopak. Nejvíc, když síly nejsou. Hledám staré zásoby přitažlivosti, rubám do zapomenutých vášní, doluju hluboko a daleko, což mě stojí hodně úsilí, ale vím, že je to nutné. Nejen, že pomilování ztracené síly doplní, ale také je širokým a základním kamenem partnerství. Platforma únosného života.

Mateřská dovolená celkově nejspíš není úplně sexuální období. Zoufalá doba trojnásobné mateřské proto plodí zoufalé nápady. A tak se mi v hlavě zrodil například projekt „Erotikon“. Divadlo malých domácích erotických forem. Představovala jsem si, jak pro manžela nazkouším tu cabaret, tu taneční choreografii s překvapením, tu monolog o fantaziích a touhách. Výstupy by měly samozřejmě příslušné kostýmy i divadelní svícení, o jasně čitelné dramaturgické lince nemluvě. Projekt jsem bohužel nedotáhla. Zůstal ve formě snů a představ a jedné upachtěné prostorové zkoušky, když všechny děti chvíli spaly. Dál nebyl čas a síly, překvapivě. Ale jednou ho zrealizuju a hrdě se o něm rozepíšu. A nebo napíšu rovnou román, nač troškařit. Román o sexu, mladém, předmanželském, manželském, zkušeném. Začnu kapitolami o naivitě, o představách, pak představách peroucích se s realitou, speciální pozornost věnuji orgasmu a příslušným mýtům. Největší část knihy bude ale o zralosti. O tom, jaké to je, když se jednou za čas v manželství plném dětí otevře časové okno a oba jsou zázračně naladěni na stejnou vlnu a nerušeně se milují celou noc. Konečně můžou splynout i fyzicky, po té, co psychicky splývají měsíce ve společném činění se v neustávající péči o děti. Dále se rozepíšu o dámském orgasmu po třicítce, dosaženém při milování. Může mít úplně jiné kvality, rozsah i intenzitu než kdy jindy, dokáže dobýt energii od kořenů, od základu, protože uzavření dvou energetických polí, dvou duh, dvou škál čaker má náboj, který se těžko nabírá jinde. Budu psát o orgasmu, který umí rozplakat, o naplnění, které je úplné… A také o tom, že většinu času na něco takového čas není. Že úplné splynutí je třešinka na dortu, protože častěji je manželská intimita spíše něco jako boj s časem, prostorem a technickými požadavky. Jednou jsem třeba zavřela děti pro pár minut spojení se svým mužem do auta. Nebylo horko, ani zima, a měly pootevřená okénka. A opřená o parapet, hledím z okna, hlídám auto a přitom se snažím oddat milostnému vzplanutí. Multitasking i při sexu. Cink! Další odstín…

 

Napište nám

Máte zajímavý recept? Tip na akci? Náměty, které by Pigymámu zajímaly? Napište nám je! A můžete se stát redaktorkou Pigymámy!

  [recaptcha id:contactRecaptcha]

  Sdílej článek

  Povězte nám svůj názor