1
Nevíte, jak zabavit děti během karantény? Dnes pro vás máme takový výlet „zpátky do minulosti“, kde se můžete snadno inspirovat.
Sdílej článek
1
- Stavění bunkrů z dek a přikrývek
Tohle byla věc, kterou jsme jako děti milovali. Vždycky jsme si přehodili deku přes stůl a hned byl na světě „jednopokoják“. Někdy jsme se do toho tak zabrali, že jsme přistavovali další pokoje pomocí kolíčků a upevnění na parapety oken, kliky od dveří apod. Problém samozřejmě nastal s bouráním a uklízením, do toho už se standardně nikomu nechce. Zkuste se vrátit do dětských let a postavte si s dětmi bunkr! Budeme rádi, když se nám pochlubíte svými stavbami do komentářů?
- Přebírání provázku
Tato hra s provázkem byla populární snad v každé generaci. Z mého pohledu je zároveň výhodou i nevýhodou to, že můžete pokračovat snad donekonečna a střídat obrazce jako voda, kolébka, oko apod.
- Jméno, město, stát, zvíře, věc, rostlina
Při této hře toho taky tolik nepotřebujete. Stačí papír a tužka pro každého hráče. U nás doma frčela sestava – jméno, město, stát, zvíře, věc a rostlina. Ale každá rodina si může sestavu kreativně upravit dle svého. Pak už jen nakreslit tabulku. Když je příprava hotová, tak jeden ze soutěžících začne v duchu říkat abecedu a jiný ho zastaví slovíčkem stop. Ve chvíli, kdy se písmeno vysloví nahlas (například B), začínají hráči do tabulky zapisovat (například Barbora, Brno, Brazílie, Beran, Buben, Buk). Kdo má první vyplněno, zastaví ostatní. Pak se sečtou body za každé vyplněné slovo. Na konci deseti kol se sečtou body a ten, který má nejvíc, vyhrál.
- Co se v pokoji změnilo?
Většinou jsme hráli hru, co se ve třídě (školní) změnilo. Ale tato hra na pozornost se dá hrát i v dětském pokojíčku. Například děti jdou za dveře a rodič jim přemístí pár věcí v pokoji. Ten, kdo uhodne nejvíce změněných věcí, vyhraje.
- Lodě
Tato hra má několik podob. Od bílého papíru, který je uprostřed rozdělen čárou (a každý hráč si na svou půlku nakreslí puntíky, které se mu pak snaží druhý hráč jedním tahem tužkou zasáhnout) až po klasické lodě na čtverečkovaném papíře. Tato populární hra se později dočkala i PC zpracování.
_tip_