Dětská rádia na Pigy.cz

Top 10 facebookových skupin pro matky

Tipy, nápady, soutěže a recepty pro chytré děti
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Jako matka hledáte často inspiraci a rady nejen v knihách a časopisech pro matky, ale také na internetových fórech, webech jako je pigymama.cz a přiznejme si to, hlavně na Facebooku. Teď v období karantény jsou skupiny na Facebooku navíc bezpečnou alternativou k sociálnímu kontaktu s jinými matkami. Připravili jsme pro vás proto přehled a recenze několika facebookových skupin, které znáte nebo byste mohli nově objevit.

Sdílej článek

Tipy, nápady, soutěže a recepty pro chytré děti
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

1. Příkrmy a Jídlo pro miminka a děti – pro začátečníky i pokročilé

Skupina má 52 tisíc členů a je soukromá, ale viditelná. Kromě receptů s fotografiemi a návody tady často najdete i zkušenosti maminek se zaváděním jednotlivých příkrmů apod. Každý den se tu také otevírá poradna, kde můžete vložit svůj dotaz na cokoliv, např. „Holky, zeptám se asi jako opravdová blbka, ale sůl až od 1 roku? Anebo můžu dát špetku už teď…? Syn má 8 měsíců.“ Nebo „Hezký den, prosím, jak velkou porci masa dáváte 6měsíčním prckům?“

 2. Koronavirus: S dětmi doma

Skupina, která vznikla v reakci na současnou situaci má aktuálně necelých 500 členů. Je určena pro rodiče s dětmi, kteří jsou právě teď doma kvůli koronaviru, a hledají nějaké rady, tipy a inspiraci.

3. Nosíme děti

Soukromá a viditelná skupina má více než 65 tisíc členů a snaží se propojovat všechny, kteří chtějí nosit své děti a chtějí jít kontaktní cestou výchovy. Můžete tady očekávat pomoc s výběrem vhodného šátku nebo nosítka. Skupina je zaměřená zejména na poradenství, takže se tu odpovídá i na dotazy ohledně úvazů, nastavení nosítek apod. Tyto dotazy se tu ale často opakují stále dokola.

4. Bazar POTŘEB PRO DĚTI +HRAČKY -bez oblečení

Bazarových skupin je na FB spousta. Dokonce naleznete bazárky rozdělené i podle měst nebo podle sortimentu. Tato soukromá, ale viditelná skupina má skoro 60 tisíc členů. A denně je tu několik inzerátů.

5. Tvoříme s dětmi a pro děti

Tato skupina je na rozdíl od většiny ostatních veřejná a má téměř 9000 členů. Naleznete tu nápady, jak zabavit ty nejmenší. Bohužel tu ale nečekejte příspěvky každý den.

6. Miminka roku xy.

Skupiny z této kategorie bývají hodně oblíbené a každý rok nasbírají více než tisíc členek. Jde o skupinu, kde si maminky vzájemně sdělují informace o dětech, které jsou víceméně stejně staré.

7. Klub svobodných matek

Tato soukromá a viditelná skupina se může hodit všem maminkám samoživitelkám. Více než 10 tisíc členek si tu vzájemně radí a sdílí zkušenosti. Nechybí ani nabídky a poptávky věcí (za poštovné či symbolickou cenu), nabídky hlídání dětí, pracovních příležitostí apod. U této skupiny je ale třeba se připravit i na 80 a více příspěvků denně.

8. Cestování s dětmi

Skupinu o cestování sice nyní v době karantény úplně neoceníte, ale věřím, že do budoucna by pro vás mohla být zajímavá. Má aktuálně 22 tisíc členů a slibuje cestovatelské tipy, rady a zkušenosti. Oproti jiným cestovatelským skupinám se ale členové zaměřují právě na cesty a výlety s dětmi.

9. Dětské pokojíky – nápady a inspirace

Mě osobně tato skupina velmi překvapila. Je soukromá, viditelná a má dokonce více než 143 tisíc členů. Naleznete zde inspiraci, doporučení i rady. Ve skupině se objevují i bazarové příspěvky.

10. Dětské koutky, herničky a baby-friendly místa v Praze

Bohužel ani skupinu z této kategorie nyní úplně neoceníte. Je soukromá, viditelná a má více než 7000 členů. Podobných skupin zaměřených na jiná města naleznete spoustu. Pokud tedy v budoucnu budete někam cestovat s dětmi a budete hledat v neznámém městě místo, kde by se mohlo vaše dítko zabavit, neváhejte se do podobné skupiny přidat.

Skupin, které by jistě stály za zmínku, je hodně. Můžeme se bavit o Hnutí pro nepřirozený porod, o skupině Protivný sprostý matky nebo třeba těhulky, snažilky, apod. Určitě si každá najdete nějakou, která pro vás bude zajímavá a inspirativní. Budeme proto rádi, když nám do komentářů svoje tipy napíšete. Vaše Pigymáma

 

 

_tip_

Napište nám

Máte zajímavý recept? Tip na akci? Náměty, které by Pigymámu zajímaly? Napište nám je! A můžete se stát redaktorkou Pigymámy!

  [recaptcha id:contactRecaptcha]

  Sdílej článek

  Povězte nám svůj názor