Dětská rádia na Pigy.cz

VIP maminka: Mateřství očima moderátorky Ivety Kořínkové

Tipy, nápady, soutěže a recepty pro chytré děti
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Jak si užívá roli maminky známá moderátorka ze Snídaně s Novou Iveta Kořínková?

Sdílej článek

Tipy, nápady, soutěže a recepty pro chytré děti
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Iveto, prozraď mi, co pro tebe znamená mateřství?

Mateřství pro mě znamená neskutečnou trpělivost, kterou musí v sobě mít každá maminka. Překonat jednotlivá období dítěte totiž není vůbec jednoduché a že jsem jich během toho jednoho roku s Olí absolvovala. Rozhodně to není procházka růžovým sadem. Je to nejnáročnější čas, který jsem kdy zažila, ale který určitě patří mezi nejdůležitější v mém životě.

Jsi maminkou 11měsíční Olí. V jaké fázi vývoje teď Olí je?

Olí je teď všude plno. Nemůže být ani chvilku sama. Neustále někam leze, stoupá si a padá. Připadám si jak hlídací pes. Ale zároveň víc chápe, učí se různé zvuky, napodobuje gesta, a to je vtipné, to nás baví.

Co spolu právě prožíváte? Jak spolu trávíte čas?

Jelikož trávím karanténu u rodičů a moje mamka vaří pro mě i pro Olí, tak mi aspoň tato starost odpadá. S Olí trávíme dost času venku na zahradě, ukazujeme si stromy a rostlinky, koukáme na zvířátka, doma si pak chvilku hrajeme, čteme, ukazujeme obrázky, ale moc dlouho to nevydrží, potřebuje se neustále někam přesouvat a už jsme zase u toho psa. A když usne, tak mám čas pro sebe.

Vím, že jsi dobrá kuchařka, vyváříš Olí dobroty? Je Olí velký jedlík?

Já už nijak nevyvářím ani pro nás. Když jsme bez rodičů, tak vařím pro nás s přítelem jen někdy a rychlá jídla. Olí totiž spolkne veškerou pozornost. Ale pro ni rozhodně vařím masovo-zeleninové obědy a večeře. Ty kupované mi totiž nijak nechutnají a nechci jí dávat něco, co bych nejedla já. Jsem takový tester. Bohužel Olí velký jedlík není. Možná je to tím, že ji ještě kojím, byť už zdaleka ne tak často. Ale jídlo není její hobby. Často ji musím různě zabavovat knížkami a hračkami.

A jak to máte se spaním? Kde a jak Olí spinká?

Lámu rekordy, 11 měsíců jsem se nevyspala. Ale teď vážně, maminka si zvykne na všechno, tedy i na nedostatek spánku. Olí se pořád v noci budí, naštěstí už to není třeba 8krát za noc. Od narození spí v jiné místnosti a je to dobré pro obě. Ona se tolik nebudí a já se víc vyspím. Žádné „usínáčky“ nemá, ani dudlík. Třeba to přijde časem.

Jsi maminka, která hodně řeší otázky kolem mateřství, nebo se řídíš intuicí?

Asi jsem řešící typ. Jak je to všechno pro mě nové, tak se pořád hledám a tápu a ptám se. Ale s růstem Olí se to zlepšuje. Už nejsem tak vystrašená jako na začátku, tak občas dokážu i nějakou situaci vyhodnotit dle sebe.

Máš pro ostatní maminky nějaký tip na nepostradatelné pomocníky, bez kterých byste se s Olí neobešly?

Určitě je to péřová peřinka do kočárku – do hluboké korbičky. Měly jsme ji až doteď, kdy jsme přešly na sporťák. Ale spinkala na tom od narození a celoročně. Taky jsou skvělé lahvičky, které se dají rozebrat a samovyvařit, perfektní jsou pískací gumové knížky, lehátko do vaničky, fenyklový čaj, ovoce v kapsičce, křupky a piškoty, pro novorozence postýlka z porodnice. A další mě teď nenapadnou, ale určitě by se ještě něco našlo.

Na závěr mi ještě prozraď, jak prožíváte období karantény. Jak to zvládáš?

Možná lépe než normálně. Jak jsem říkala, jsem u rodičů na Moravě, kde bydlíme v domečku se zahradou. V Praze, kde žijeme, nemáme bohužel v bytě ani balkon či terasu, tak jsme si polepšily. Rodiče pomůžou s hlídáním, vařením a obecně se o vše dělíme, tak je to fajn.

A co práce? Stýská se ti po ní?

Práce mi chybí, ale až se uvolní opatření, tak budu opět točit pořad o vaření, tedy Tescomu s chutí. Těším se i na reportáže do Loskutáka. Tak věřím, že zase bude líp.

 

_tip_

Napište nám

Máte zajímavý recept? Tip na akci? Náměty, které by Pigymámu zajímaly? Napište nám je! A můžete se stát redaktorkou Pigymámy!

  [recaptcha id:contactRecaptcha]

  Sdílej článek

  Povězte nám svůj názor