Dětská rádia na Pigy.cz

10 tipů pro klidné nervy maminek, které se rozhodly odejít od partnera

Tipy, nápady, soutěže a recepty pro chytré děti
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Odhodlala jste se k životnímu rozhodnutí a i s dětmi odcházíte ze stávajícího nefunkčního vztahu? O tom, jak se co „nejlépe“ rozejít, aby to co nejméně zasáhlo a poznamenalo děti, se toho už napsalo spousta. Nejdůležitější je, abyste se hodila do pohody vy jako maminka, protože pak to zvládnou lépe i děti. Máme proto pro vás 10 vyzkoušených tipů a rad od našich maminek.

Sdílej článek

Tipy, nápady, soutěže a recepty pro chytré děti
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Jste aktuálně v procesu rozvodu nebo rozchodu, a tak nějak na pokraji sil? Máte za sebou těžké rozhodnutí, kdy víte, že volíte mezi volbou špatnou a ještě horší. Zůstat v nefunkčním vztahu a ukazovat dětem, jak rodina nefunguje, nebo rodinu úplně rozbít s vidinou toho, že dáte dětem klidnější zítřky? Pokud jste se rozhodla pro druhou variantu, tak vás nejspíš čeká ještě další náročné období. Ale i v těchto časech potřebujete být milující, pohodovou a veselou maminkou. Jak to ale zařídit? Máme pro vás 10 tipů, jak se hodit do pohody tak, abyste vše ustála se ctí a děti na vás stávající stres poznaly minimálně.

1/ Dělejte si malé radosti

Každý den si vyhraďte alespoň jednu „bezstarostnou“ hodinku pro sebe. Třeba když půjdou děti spát. Prostě si každý den udělejte jednu malou radost. Nabarvěte si vlasy, udělejte si novou manikúru, kupte si přes internet nový kabát, uvařte si vynikající sypaný čaj. Prostě cokoliv, co vám udělá v daný moment dobře.

2/ Vytvořte si mantru dne

Zkuste si každé ráno stoupnout před zrcadlo a říct si svoji mantru dne. Například „Už bude jen líp“. A víte co? Ve chvíli, kdy si to budete nahlas opakovat, tak začne ten pocit najednou nabírat na intenzitě a vy si budete jistá, že opravdu UŽ BUDE JEN LÍP.

3/ Dejte si relaxační koupel

V dnešní době nejpřísnějších opatření si bohužel nemůžeme dopřát relax v podobě návštěvy masérky a kadeřnice. Přesto existuje způsob, jak si zařídit relax. V drogerii si kupte sůl a pěnu do koupele, a až děti večer usnou, tak si připravte vlastní očistnou relaxační lázeň a zapalte si k tomu třeba vonnou svíčku. Minimálně na půl hodinky zapomenete na všechny starosti.

4/ Udržujte kontakt s přáteli či rodinou

V dnešní covidové době to zní sice jako sci-fi, ale zase máme moderní informační technologie. Věděli jste, že přes Skype-call se dá hrát třeba i klasická deskovka Člověče, nezlob se? My to zrovna tento týden s kamarádkami (jedna těhotná, druhá v rozchodové fázi a třetí uvažující o rozchodu) zkusily. Každá jsme si před sebe postavila u PC hru Člověče, nezlob se a kostkou se smělo házet jen před kamerou. A upřímně to nakonec byla docela zábava a takové milé odreagování. Příští týden máme v plánu zkusit scrabble. Navíc každodenní videohovory s blízkou rodinou, kdy si zakážete mluvit o problémech s ex, taky nejsou v této době k zahození.

5/ Užívejte čas s dětmi a vytvářejte nové zážitky, které přebijí ty dřívější

Tohle je největší lék na všechna trápení. A když napadne sníh a vy se můžete vrátit do dob, kdy jste sama chodila bobovat, tak je to pecka. Navíc děti ocení maminku, se kterou je zábava, a která třeba poprvé v životě zkusí jet na bobech jako na snowboardu.

6/ Zaveďte si svoje nové rodinné rituály

Tohle je rada zejména pro maminky s malými dětmi. Přestěhovali jste se do nového bytu či domu, a tak se hodí vytvořit si zde také nový rituál, který bude vás i malé dítě bavit. Například si společně každý den ráno zacvičit nebo si večer před spaním číst z nové pohádkové knihy.

7/ Přečtěte si hezkou knihu

Každý se odreaguje nejspíš u jiného žánru, přesto doporučuji spíše než filozofické pojednání nějaký humorný román nebo prostě jen velmi jednoduchou, čtivou beletrii.

8/ Začněte sledovat pohodový seriál

Je jedno, jestli sledujete Netflix, HBO, Českou televizi nebo YouTube, prostě si na svém oblíbeném kanále či médiu vyhlídněte pohodový seriál na pokračování a každý den si na odreagování pusťte svou dávku endorfinu. Já zrovna ujíždím na seriálu Bridgertonovi, a když je mi jó ouvej, tak Krajina domova to jistí.

9/ Nadchněte se pro novou aktivitu

Tohle pomáhá po rozchodu asi úplně všem. Ať už jste maminka od dětí či nikoliv. Prostě jde o to, že se pustíte do něčeho zcela nového. Vždycky jste chtěla cvičit jógu? Naučit se anglicky? Začít podnikat? Tak se teď do toho pusťte, aspoň zaměstnáte hlavu i něčím jiným, než jen dohady a problémy s ex.

10/ Vytvořte si cvičící výzvu

Nemusíte být zrovna fitness trenérka nebo výživová poradkyně, abyste si vytvořila vlastní cvičící výzvu. Stačí, když si připravíte plán, který vás bude bavit a zase vám přinese nějaké endorfiny. Třeba jen každý den na 10 minut. Zkuste to, stojí to za to.

Snad vám naše tipy pomohou, a kdyby ne, nezapomeňte, že to nejtěžší už máte za sebou – rozhodnutí, že odcházíte. Takže teď UŽ BUDE JEN LÍP.

Napište nám

Máte zajímavý recept? Tip na akci? Náměty, které by Pigymámu zajímaly? Napište nám je! A můžete se stát redaktorkou Pigymámy!

  [recaptcha id:contactRecaptcha]

  Sdílej článek

  Povězte nám svůj názor